Jabłonki to najważniejszy czas dla sadownictwa. Zaczyna się na początku maja, gdy jabłonie zaczynają zakwitać i trwa aż do września, gdy drzewa uginają się pod ciężarem soczystych jabłek. Wydarzenie to było inspiracją do tego, by powołać do życia jedyny w swoim rodzaju Food & Music Apple Festival, znany jako Festiwal Jabłonki Swawole...

Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival - wyjątkowe święto 

Festiwal Jabłonki Swawole to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. W początkowych zamierzeniach celem projektu było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i polskiego sadownictwa. Wszak faktem jest bowiem, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z owoców pochodzących z polskich sadów. Z biegiem czasu i kolejnymi kroplami soku jabłkowego, Jabłonki nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet… kulturowego. Obecnie to prawdziwy festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i... swawoli. Tego wydarzenia ze względu na jego unikatowość po prostu nie możecie przegapić!

Festiwal Jabłonki Swawole - gdzie i kiedy? (2022)

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w trzech miastach: Toruniu (9.07.2022), Giżycku (23.07.2022) i Sandomierzu (6.08.2022). Uczcie dla ciała i ducha obywającej się na świeżym powietrzu towarzyszyć będą koncerty cenionych artystów. Wystąpią Natalia Szroeder, Igo, Vito Bamibno, Meek, Oh Why?, Starless, Bluszcz, Retrosfera, Patrick The Pan oraz Luna.

Jak co roku, na czas Food & Music Apple Festival zaplanowano liczne atrakcje angażujące zmysły - smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbają o podniebienia gości serwując obłędne dania z polskich jabłek. Przewidziano też warsztaty plecenia wianków oraz robienia kwiatów jabłoni.

Festiwal promuje wyjątkowa interpretacja utworu Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” w wykonaniu Natalii Szroeder i Igo. Powstał do niego niezwykle romantyczny teledysk... Zobaczcie sami!

Co wydarzy się podczas jabłonek, pozostanie na jabłonkach, a soczysta i owiana tajemnicą legenda o nich będzie jeszcze długo szumieć pośród polskich jabłoni… 

Zobacz także:

Szczegółowy program wydarzeń znajdziecie na jablonki.com i facebook.com/jablonkiswawole.

CHODŹCIE Z NAMI POSWAWOLIĆ!

***
Partnerami festiwalu są: Miasto Toruń, Miasto Giżycko, Miasto Sandomierz oraz firma Vortumnus - polski producent przetworów owocowo-warzywnych typu premium oraz półproduktów przeznaczonych do piekarnictwa i cukiernictwa, którego sekretem i znakiem rozpoznawczym są wybierane z niezwykłą starannością składniki, oryginalne, niezmienne od 45 lat receptury oraz wierność polskiej tradycji.