Wygląda jak Frida Kahlo. Modelka z monobrwią gra na nosie hejterom: „Co strasznego jest we włosach na twarzy?”

"Gdzie byłyście, gdy dorastałyśmy?", pytają internautki, gdy popularność zaczynają zdobywać "dziewczyny z reklam" inne niż dotychczas. Modelki z trądzikiem, stomią, plus size czy bielactwem - to nowe bohaterki i ikony współczesnych kobiet. Do ich grona należy 25-letnia modelka z Cypru, Sophia Hadjipanteli, którą wyróżniają spektakularne brwi, a raczej jedna monobrew, która skupia spojrzenia wszystkich i podkreśla elektryzujące spojrzenie. Obok tej dziewczyny trudno przejść obojętnie!

Sophia Hadjipanteli chodziła na pokazach największych tygodni mody i była na okładkach najważniejszych magazynów. Marki chętnie zapraszają do kampanii tę charakterystyczną modelkę. A jednak Sophia nie zatrzymuje się tylko na karierze w modelingu i koncentruje się też na działalności propagującej ruch body positive.

Jej bujne, krzaczaste brwi, które zapewniły jej status modelki charakterystycznej i doprowadziły do wielkiego sukcesu, kiedyś były powodem wielu kompleksów. Sophia przyznaje, że dziś przyzwyczaiła się już do natrętnych spojrzeń gapiów, ale swoje doświadczenie chciałaby przekuć w ważną naukę samoakceptacji. Modelka stworzyła ruch w duchu body positive i społeczność, która pod hasztagiem #unibrowmovement publikuje na Instagramie zdjęcia brwi, które "odbiegają od przyjętych norm" - bujnych, nie wydepilowanych, zrośniętych. Takich, jakich sama jest dumnych posiadaczką. Już prawie 7 tys. osób pochwaliło się swoimi selfie. Dlaczego to robią? By normalizować różnorodność. Bo to różnice wzbogacają nas jako społeczeństwo - nie inaczej.

"Kiedy ludzie mówią, że to obrzydliwe, zastanawiam się, co takiego strasznego jest we włosach na twarzy czy każdej innej części ciała. Prawdopodobnie jesteś daleko stąd i nigdy w życiu mnie nie spotkasz.[...] Nie robię tego po to, żeby ktoś mnie bardziej lubił. W ten sposób chcę pokazać wszystkim, że mają wybór. Ja jestem zadowolona ze swojego wizerunku, pozostali nie muszą być nim zachwyceni i to jest w porządku", mówiła w wywiadzie dla "Harper’s Bazaar".

Zobacz naszą galerię zdjęć pięknej modelki i aktywistki z monobrwią!