Jak zima wpływa na włosy?

Najmroźniejszy okres roku wpływa negatywnie na włosy, powodując ich wysuszenie, łamliwość i zmatowienie. Częste zmiany temperatur, jak suche powietrze w pomieszczeniach, a zimne na zewnątrz sprzyja utracie wilgoci naszych włosów. Już sam mróz powoduje mikrouszkodzenia struktury wpływając na jej stan, powodując większą kruchość naszych kosmyków. Noszenie czapek, szalików i kurtek powoduje tarcie, co dalej przyczynia się do elektryzowania się i łamliwości włosów.

 

Jak odbudować strukturę włosa?

Aby wydobyć maksymalny blask z włosów, ważne jest regularne nawilżanie i „głęboka pielęgnacja”. Aplikuj regenerujące maski, odżywki i olejki, które pomogą nawilżyć i odżywić włosy od wewnątrz, sprawiając, że będą bardziej lśniące i widocznie zdrowsze.

Dodatkowo, stosuj odżywcze szampony i odżywki, które pomogą wzmocnić strukturę włosów i przyczynią się do mniejszego wypadania. Regularnie wykonuj także zabiegi pielęgnacyjne, takie jak olejowanie włosów czy peeling  aby dostarczyć im dodatkową dawkę nawilżenia i odżywienia

 

Zobacz także:

Rola keratyny w codziennej pielęgnacji

Ważnym budulcem w regeneracji zniszczonych pasm jest keratyna. Jest jednym z głównych składników włosów i odpowiada za ich kondycję, stanowi warstwę ochronną. Dzięki swoim właściwościom często jest stosowana w kuracjach i zabiegach regenerujących. Również używanie produktów zawierających keratynę może przynieść widoczne efekty, takie jak zwiększona siła, jędrność i lśniące włosy. Warto zaopatrzyć się właśnie w takie kosmetyki do pielęgnacji włosów – naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi marka ICONIQUE Professional. W produktach z linii R+ Keratin repair Nourishing znajdziesz hydrolizowaną keratynę, która aktywnie wspiera naprawę uszkodzonych włókien we włosach, wzmacniając je i przywracając im blask.

 

Szampon z linii R+ Keratin repair Nourishing to idealny szampon dla osób, które chcą wyraźnie odżywić swoje włosy w nawet najtrudniejszych przypadkach. Znajdziesz w nim hydrolizowaną keratynę, proteiny jedwabiu i symbio®quat – te składniki zadbają o natychmiastową pielęgnację, wzmocnią zniszczone pasma, a także zapewnią trwałe nawilżenie. Dzięki temu szamponowi poprawisz kondycję swoich włosów już od pierwszego użycia!

 

 

https://www.notino.pl/iconique/keratin-repair-regenerujacy-szampon-z-keratyna-do-wlosow-suchych-i-zniszczonych/

 

Odżywka R+ Keratin repair Nourishing jest domykającym krokiem w codziennej pielęgnacji, aby uzyskać jeszcze większy blask i odbudować zniszczone pasma. W bazowych składnikach znajdziesz proteiny jedwabiu, hydrolizowaną keratynę odpowiadającą za regenerację i wzmocnienie włókien, a także silsoft Q gwarantujący rozczesanie nawet najbardziej niesfornych włosów!

 

 

https://www.notino.pl/iconique/keratin-repair-keratynowy-odzywka-odbudowujacy-do-wlosow-suchych-i-zniszczonych/

 

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja i regularne dbanie o włosy są kluczowe, aby zachować ich zdrowy wygląd i piękny blask. Zastosowanie powyższych wskazówek pomoże Ci utrzymać je w nienagannej kondycji, a lśniące pasma będą nieustannie przyciągać spojrzenia.

 

Więcej informacji na https://www.notino.pl/iconique/