Wybory 2020: Andrzej Duda chce zmian w konstytucji

Andrzej Duda w sobotę na wiecu w Szczawnie-Zdroju zapowiedział dziennikarzom, że zamierza zgłosić do Sejmu projekt nowego zapisu w Konstytucji, zgodnie z którym adopcja dzieci przez pary jednopłciowe byłaby zakazana. Zadeklarował, że już w najbliższy poniedziałek, tj. 6 lipca 2020 r., podpisze odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji.

Wybory 2020: Rafał Trzaskowski "Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe"

Tego samego dnia na ten temat wypowiedział się także Rafał Trzaskowski.

- Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe – powiedział ubiegający się o fotel prezydenta w wyborach 2020 Rafał Trzaskowski. Dodał też, że Andrzej Duda szuka tematów zastępczych.

- Nie znam żadnego polityka mainstreamowego, poważnego, zwłaszcza nikogo, kto startował w wyścigu wyborczym, kto chciałby zgodzić się na taką adopcję. Jak zwykle pan prezydent zajmuje się tematem zastępczym – oceniał. Jego zdaniem realne problemy państwa to niepewna sytuacja gospodarcza i niepokojący stan finansów publicznych.

Wybory 2020: Rafał Trzaskowski o ułaskawieniu pedofila przez Andrzeja Dudę

Rafał Trzaskowski wypowiedział się także na temat kontrowersyjnego ułaskawienia przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za akty pedofilii wobec nieletniej córki.

- Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnił przestępstwo pedofilii – skomentował Rafał Trzaskowski.