Kupując odkurzacz warto zainwestować więcej pieniędzy w lepszy model. Sprzęt taki będzie służył nam lata, a dodatkowo będzie miał mocniejszą siłę ssania, co zaowocuje idealnie czystymi podłogami. Zwróć tez uwagę na jego poziom hałasu oraz filtr. Najlepszy wybór to odkurzacz z filtrem antyalergicznym (łączącym włókno szklane z żywicą), jest on zwykle oznaczony symbolem HEPA.
Aby podczas odkurzania zamiast nieprzyjemnego zapachu kurzu poczuć przyjemną woń włóż do worka laskę cynamonu lub wpuść kilka kropli olejku eterycznego. W sklepach kupisz tez specjalne zapachowe tabletki do odkurzania.

Jak prawidłowo odkurzać dywan?

Nowy dywan nie odkurzaj minimum tydzień, pozwoli to „uklepać” się jego włosom, szczególnie jeśli są one wełniane. Później odkurzaj dywan zawsze zakładając końcówkę do dywanów. Zacznij od najdalszego kąta pokoju i przesuwaj się w stronę drzwi kilkakrotnie odkurzając każde miejsce.
Jak dbać o odkurzacz?
Odkurzacz, podobnie jak inne sprzęty AGD należy regularnie czyścić. Przecieraj jego obudowę (zawsze wyłączając go z gniazda zasilania!) szmatką z detergentem. Przed każdym odkurzaniem sprawdzaj czy worek na śmieci nie jest przepełniony! Odkurzanie z zapełnionym workiem to prosta droga to spalenia odkurzacza. Regularnie czyść też filtr, lub wymieniaj jeśli to możliwe.