Piękny i bestia
Joanna Pierzak i Paweł Orleański

Paweł prowadzi teleturniej "Daję słowo" i bez wahania daje słowo, że Asia jest wyjątkową kobietą. Widzowie znają ją od kilku lat z telewizyjnego ekranu, gdzie w "Złotopolskich" gra delikatną blondynkę Joasię. Paweł zna ją dłużej, bo trzynaście lat, i wie najlepiej, że kruchą Joasię od silnej Asi różni bardzo wiele...

PAWEŁ: Moja żona na drugiej randce stwierdziła, że mam może trochę wad, ale jestem bardzo dobrym materiałem na męża. Mieliśmy wtedy po 19 lat i wydawało mi się to dziwne, ale nie wystraszyłem się. Ludzie postrzegają Asię jako kruchą i delikatną dziewczynkę, a ja wiem, że drzemie w niej wulkan. Jest szalenie silną i energetyczną kobietą. Prawdziwą Ślązaczką z gorącym temperamentem. I zawsze potrafi powiedzieć to, co myśli. Uwielbiam obserwować sytuacje, kiedy ktoś zajdzie jej za skórę, zupełnie nie spodziewając się, jaka może być odpowiedź. Wiem, że nie muszę wkraczać, lubię widzieć zaskoczenie w oczach tego, kto zadarł z moją żoną. Asia rządzi i nie ma powodu, żeby to ukrywać!

JOANNA: Paweł jest męski, a przy tym bardzo wrażliwy. To mnie w nim rozczula. Ma niesamowite poczucie humoru i w tym się zakochałam. Chociaż obiektywnie jest bardzo atrakcyjnym mężczyzną: przystojnym, wysokim, ma piękny głos, to nie jego uroda mnie ujęła. Nasz związek to porozumienie dusz. Mam wrażenie, że czujemy się najlepiej we własnym towarzystwie, znajomi potwierdzają zresztą, że to widać. Dla mnie najważniejsze jest, że poznaliśmy się, będąc dziećmi, i przeżyliśmy drogę do dorosłości razem, wspólnie przechodząc różne etapy i kryzysy. Pewnie znalazłabym jakieś rzeczy, które przeszkadzają mi w moim mężu, ale po co o tym mówić. Kiedy tak sobie usiądę i po cichutku oddzielę rzeczy mniej istotne od ważnych, to zostaje tylko jedno. Paweł jest jedyną osobą, którą bardzo kocham. Reszta się nie liczy. 

Bardzo długie zaręczyny
Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk

Widzowie serialu "Pierwsza miłość" mogą czuć się odrobinę zdezorientowani. Niepotrzebnie! Wszystko się zgadza. Serialowa Marysia w rzeczywistości jest również dziewczyną serialowego Pawła. I w domu, i na ekranie tworzą parę. Śmieją się, że to jedyne, co łączy ich z granymi przez nich postaciami.

ANETA: Koleżanka, z którą mieszkałam w jednym pokoju, zwróciła mi któregoś dnia uwagę, że ciągle mówię o Mikołaju, że wszystko dzieje się w kontekście Mikołaja. Rzeczywiście tak było, chociaż sama nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dostrzegłam to i tak już zostało. Mamy przed sobą przyszłość, bo mamy silne fundamenty.

MIKOŁAJ: Można by przypuszczać, że połączyła nas praca w serialu, gdzie zostaliśmy obsadzeni w rolach zakochanych w sobie ludzi. Ale tak nie było. Obydwoje rozgraniczamy życie prywatne od zawodowego. Połączyło nas to, że bardzo dobrze się ze sobą rozumiemy, a wcześniej dużo czasu spędzaliśmy na rozmowach. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze. Mieliśmy ten komfort, że mieszkaliśmy w jednym mieszkaniu, wynajętym przez produkcję. Wspólne obiady, wspólne kolacje, wypady na miasto czy nawet wieczory spędzane przed telewizorem. Ale to zdecydowanie nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Raczej przyjaźń, która stopniowo krok po kroku przerodziła się w głębsze, ważne uczucie.

To właśnie miłość 
Andżelika Piechowiak i Michał Lesień

Ona Hania, on Jacek. W serialu "Lokatorzy" scenarzyści postanowili, że zamieszkają razem. W życiu prywatnym nikt trzeci nie musiał ich do tego namawiać. Wsłuchani w potrzebę własnego serca po roku znajomości szukają wspólnego mieszkania

Zobacz także:

MICHAŁ: Trafiło mnie. Zdecydowanie! Moja kobieta jest połączeniem inteligencji, zmysłowości i dobrego smaku, ale też takiego rozczulającego roztargnienia i roztrzepania. Śmieję się, że czasami jest mentalną blondynką, tak to nazywam. Nie chodzi o postać powszechnie znaną z dowcipów, ale rzeczywiście bywa rozbrajającą kobietką, która ma w domu kolekcję siedemdziesięciu paru porcelanowych kotów, zanosi się od płaczu, oglądając Animal Planet, a do swojego breloczka ma przyczepionych dwadzieścia maskotek, błyszczyków, łańcuszków... krótko mówiąc: wolę nie nosić w miejscu publicznym jej kluczyków od samochodu (śmiech).

ANDŻELIKA: Chyba dopadła nas miłość od pierwszego wejrzenia. Miałam takie dziwne wrażenie, kiedy spotkaliśmy się na planie serialu i podaliśmy sobie ręce, że między nami może się coś zdarzyć. Michał mnie przede wszystkim rozumie. Pierwszy raz mam wrażenie, że mężczyzna, z którym jestem związana, prawie zawsze wie, o czym mówię. A to jest dla mnie bardzo ważne. Czuję się kochana i bezpieczna. Czuję się na tyle pewnie, że kiedyś po premierze przedstawienia, w którym Michał grał scenę pocałunku, powiedziałam mu: "Wiesz, tak jakoś dziwnie ją całujesz, widać, że nie chcesz, tak to jakoś nienaturalnie wygląda, może postaraj się bardziej". I nie jestem szalona, po prostu nie boję się, że Michał mnie zdradzi, opuści, zrobi mi krzywdę.

I kto to mówi?
Olga Borys i Wojciech Majchrzak

Są w ciąży! Nie wiadomo, czy ich maleństwo zagra w serialu "Lokatorzy", gdzie Olga występowała jako Zuzia, czy w "Na Wspólnej", gdzie Wojtek gra Leszka. Przyszli rodzice nie chcą o tym nic mówić, żeby nie zapeszyć. Chętniej wspominają pierwsze chwile swojej miłości. A do tych początków przyczynił się Mieczysław Fogg i sam David Copperfield.

OLGA: To było 13 lat temu! Koleżanka zaprosiła mnie do teatru. Po spektaklu, w którym występował też Wojtek, poszłyśmy do palarni. Majchrzak stał ze swoimi rodzicami, podeszłam i kurtuazyjnie podziękowałam za przedstawienie. Kiedy już odchodziłam, złapał mnie za rękę, zaczął przedstawiać swoim rodzicom i zaprosił na popremierowy bankiet. Byłam kompletnie zszokowana, ale zgodziłam się. Pamiętam to jak dzisiaj. Ktoś dla żartów puszczał piosenki Fogga. Dla żartów, więc zaczęliśmy się wygłupiać, tańczyć, aż w końcu byliśmy coraz bliżej i bliżej. Nawet nie wiem, kiedy spojrzeliśmy sobie głęboko w oczy i nagle okazało się, że świat przestał istnieć. Dom moich rodziców znajdował się pięć minut drogi od szkoły teatralnej. Wracaliśmy pięć godzin. Było tak pięknie, ziemia budziła się do życia, wszystko pachniało...

WOJTEK: Pamiętam Fogga, ale tamten wieczór był kontynuacją pewnego zdarzenia. Znaliśmy się wcześniej, bo razem studiowaliśmy. Pewnego razu Olga miała problem z otworzeniem szafki i poprosiła mnie o pomoc. Myślałem, że wybrała właśnie mnie. Dziś mówi, że po prostu się napatoczyłem. Jedynym sprzętem, którym mogłem rozbroić ten zamek, był świecznik stojący na korytarzu. Nie było to profesjonalne narzędzie, ale gra warta była świeczki. Walczyłem czterdzieści minut! Udało się. Olga była oczarowana i powiedziała, że rozbroiłem tę szafkę niczym David Copperfield. Mogłem więc poczuć się trochę ośmielony.

Pretty Woman
Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk

Zabawny Marcin z "Camera Cafe", prywatnie od ponad ośmiu lat wytrwały miłośnik urody Ewy Gawryluk. Gotowy nawet na "stomatologiczne komplementy", bo uwielbia zęby swojej żony - ciepłej bohaterki serialu "Na Wspólnej". A wspólnie? Czas najchętniej poświęcają swojej córeczce.

WALDEMAR: Ewę pamiętam ze sceny teatru. Namiętnie chodziłem na sztuki, w których grała. Była dla mnie zjawiskowo piękną kobietą i wydawała się kompletnie niedostępna. Kiedy poznałem ją osobiście u naszego wspólnego kolegi, z którym wtedy mieszkałem, byłem oczarowany. Jej fizycznością widzianą już wtedy z bliska i jej wnętrzem. Te wszystkie uczucia zostały do dzisiaj. Po ośmiu wspólnych latach dalej chętnie wracam do naszego domu, bo mam do czego wracać!

EWA: Byłabym nieszczera i niesprawiedliwa, gdybym powiedziała, że są w moim mężu takie cechy, które mi bardzo przeszkadzają, bo nie ma. Są to może jakieś drobiazgi, o których nawet nie warto wspominać. Myślę, że ludzie po prostu muszą się odpowiednio dobrać. I ja mam właśnie takie poczucie, że my się dobraliśmy. Po prostu do siebie pasujemy. Jesteśmy razem osiem lat i ciągle czuję, że jestem dla mojego męża najważniejsza. Chyba nie potrzeba nic więcej.

Stąd do wieczności
Ilona Wrońska i Leszek Lichota

Kochają się i chcą wszystko robić wspólnie. Wspólnie zagrali też "Na Wspólnej" Kingę i Grzegorza. Prywatnie i zawodowo od prawie dwóch lat w jednej drużynie. Wystarczy popatrzeć. To jest pierwsza liga!

LESZEK: Poznałem Ilonę... na ekranie telewizora. I już wtedy chodziły mi po głowie różne myśli. A dlaczego? To widać na zdjęciu. Jesteśmy ze sobą dwa lata, to długo, ale w skali tego, ile ze sobą będziemy, to niedużo. Bardzo często się zdarza, że nasze zdania się od siebie różnią, nic nie szkodzi. Jest dobrze! Tak jak jest.

ILONA: Poznali nas ze sobą znajomi. Wcześniej znaliśmy się tylko z widzenia, mijaliśmy się na korytarzu. Nasze pierwsze spotkanie zostało w pewnym sensie ukartowane przez przyjaciół. Domyślali się, że coś między nami może zaiskrzyć. I mieli rację. Szybko poczuliśmy, że rodzi się coś fajnego i ważnego, że nie jest to tylko przelotna znajomość, że chcemy coś wspólnie budować. Leszek jest dobrym człowiekiem. I to jest to, co cenię w nim najbardziej. Zewnętrznie może sprawiać wrażenie niedostępnego i oschłego, bo jest potężny, wysoki, ale przy bliższym poznaniu okazuje się bardzo ciepłym mężczyzną, który daje mi prawdziwe oparcie. Potrafi dać wszystko, czego potrzebuję. Po prostu.