Przestała farbować siwe włosy. Oto jak teraz wygląda

40-letnia Sumaria zaczęła siwieć już w wieku 14 lat. Przez lata wstydziła się tego i regularnie farbowała włosy na głęboką czerń. Lockdown spowodowany koronawirusem popchnął ją do decyzji, o której myślała już dawno i tak po 26 latach postanowiła całkowicie zrezygnować z koloryzacji i odsłonić siwiznę. 

Jako bardzo młoda osoba nigdy nie lubiłam swoich włosów. Było ich za dużo, były kręcone i przede wszystkim - zaczęły siwieć kiedy skończyłam 14 lat. Pamiętam, że marzyłam wtedy o gładkich, prostych „idealnych” włosach. - wyznała Sumaria w wywiadzie dla Women’s Health.

 

Początki „powrotu do naturalności” nie były łatwe. Sumaria przyznała, że nie czuła zrozumienia nawet ze strony bliskich, że pozostawianie siwych włosów w tym wieku to zaprzestanie dbania o siebie i celowe postarzanie. Wsparcie znalazła w sieci: nie jest jedyną, która postanowiła być dumna z naturalnych procesów, jakie zachodzą w jej ciele. Zwróciła również uwagę na to, że teraz, po 7 miesiącach bez farbowania włosów, jej kosmyki odzyskały dobrą kondycję. Przemiana, którą dokumentuje na Instagramie pozwoliła jej też zaakceptować przemijające lata, a nawet - zawiązać nowe przyjaźnie.

Nasza społeczność (Silver Sisterhood - przyp. red.) pozwoliła mi otwarcie mówić o trudnościach i niepewności związanej ze starzeniem się i siwienie. Myślę, że w takim momencie każda kobieta wymaga tego wsparcia. - powiedziała Sumaria.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Greysian_ (@greysian_) Wrz 28, 2020 o 8:41 PDT

Siwe włosy są trendy!

Siwe włosy kojarzone są z podeszłym wiekiem, bądź stresującymi przeżyciami, podczas gdy srebrzyste kosmyki mogą pojawić się już u bardzo młodych osób - to po prostu geny. Choć wiele kobiet wciąż drży na samą myśl o odkryciu tego pierwszego, siwego włosa na głowie, coraz więcej gwiazd rezygnuje z koloryzacji i z dumą nosi srebrzystą czuprynę. Trendy mówią same za siebie: stalowy blond, silver baleyage, czy grey ombre to ewidentne nawiązanie do naturalnego siwienia włosów. Naszym odkryciem tego roku są pasemka lowlights na siwych włosach - połączenie złotych i srebrzystych refleksów wygląda niesamowicie elegancko i stylowo, a w dodatku nie wymaga częstych wizyt u fryzjera! 

Zobacz też: Ten sposób na siwe włosy sprawi, że nie będziesz chciała ich maskować!

Jak dbać o srebrzyste kosmyki? Przede wszystkim dbać o ich nawilżenie. Aby wydobyć z nich połysk i zachować chłodny odcień, warto stosować produkty przeznaczone właśnie do włosów siwych i blond, które zawierają pigmenty rozświetlające i maksujące żółte refleksy: