Każdy z nas ma swoją ulubioną paletę barw. Niektórzy lepiej czują się w barwach ziemi, a inni w czarnych i ciemnych ubraniach. Są także osoby, które kochają kolory jasne, ogniste i wyraziste. Jak się ubrać, by dodać sobie szczęścia i poprawić humor? Mamy podpowiedź. Wróżka wskazała najszczęśliwszy kolor ubrania. Z nim wszystko ci się uda. Sprawdź, czy masz rzeczy w tym odcieniu w swojej szafie.

Jaki jest najszczęśliwszy kolor ubrania? Wróżka odpowiada

Wielu osobom kolory kojarzą się z konkretnymi uczuciami. Niebieski jest uspokajający, czerwony ożywia, a czarny wywołuje niepokój. Okazuje się jednak, że nie wszystkie skojarzenia są prawidłowe. Pisaliśmy o tym, że za nieszczęśliwą barwę uważa czasami zielony oraz żółty. Zaś noszenie ubrań w tym kolorze może się źle skończyć. Co zatem warto założyć, by zapewnić sobie dobrą energię?

Wróżka wskazuje, że tylko jedna barwa przynosi największe korzyści. Najszczęśliwszy kolor ubrania to pomarańczowy. Ten zaskakujący wybór ma jednak swoje uzasadnienie. Barwa pomarańczowa i wiele jej odcieni symbolizuje:

  • energię,
  • osiąganie celów,
  • sukces,
  • optymizm,
  • skuteczną pracę,
  • witalność
  • oraz bogactwo.

Pomarańczowy jeszcze skuteczniej od czerwieni wyróżnia w tłumie i daje się zapamiętać. Ta barwa podobno przynosi szczęścia przez samo jej noszenie. Ubrania w tym kolorze dodają energii osobie, która je nosi, a także ludziom w swoim otoczeniu. Sprawiają, że właściciel pomarańczowego stroju jest postrzegany jako towarzyski, kreatywny, otwarty oraz skłonny do kompromisów. Może mieć tylko jedną wadę.

Zobacz też:

Pomarańczowy przynosi szczęście, ale ma 1 wadę

Kolor pomarańczowy niczym pomyślny talizman przynosi szczęście osobie, która nosi ubrania w tym kolorze. Ten energetyzujący kolor w mig wyłapywany jest przez ludzkie oko. Zazwyczaj kojarzy się niezwykle pozytywnie, ale czasem uznawany jest za barwę ostrzegawczą i niebezpieczną.

Nagromadzenie pomarańczowych dodatków i intensywne nasycenie tego koloru szybko męczy otoczenie. W efekcie szczęście zaczyna się odwracać od takiej osoby. Dlatego barwy pomarańczowej należy używać z wyczuciem i umiarkowaniem. Świetnie sprawdza się w otoczeniu barw wygaszonych i ziemistych, np. szarości, ciepłego brązu, ciemnej zieleni. Pomarańczowy współgra z nimi energetycznie i sprawia, że przyciąga uśmiech losu.

Zobacz także:

Sprawdź także: