Wróżby na Andrzejki

Wróżby na Andrzejki to nieodłączny element każdej imprezy andrzejkowej. W związku z tym, że Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami, przygotowałyśmy dla was kilka andrzejkowych wróżb. Znajdziecie tu zarówno wróżby na Andrzejki, które doskonale znacie z dzieciństwa, jak również i te nietypowe.

Dzięki wróżbom na Andrzejki spędzicie nie tylko świetnie czas, ale i kto wie może wywróżycie sobie przyszłość. Andrzejkowe wróżby bowiem podpowiedzą, co czeka cię w najbliższym czasie w miłości, pracy i finansach. 

Wróżby andrzejkowe mogą być świetną zabawą podczas andrzejkowej imprezy ze znajomymi, jak również zabawą z dziećmi w domowym zaciszu. Dzieciaki z przyjemnością poznają zabawy, o których opowiadałaś im z czasów twojego dzieciństwa. Kiedy już raz spróbujecie wróżby na Andrzejki jesteśmy przekonane, że ta tradycja wróżenia będzie wracać do was co roku.

Kiedy zatem należy robić wróżby na Andrzejki? Oczywiście w Andrzejki, czyli z 29 na 30 listopada. To wyjątkowo magiczny wieczór, nie tylko ze względu na imieniny Andrzeja.

Poniżej znajdziecie 10 pomysłów na andrzejkowe wróżby. Zapewniamy was, że będą to inne wróżby, inne niż lanie wosku.

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z czerwonego liścia

Wróżenie z czerwonego liścia jest znaną wróżbą miłosną. Poszukaj takiego w swojej okolicy, a następnie zapisz na nim imię ukochanego. Szybkość usychania liścia pokaże, jak długo potrwa uczucie do danej osoby. Może się okazać, że lepiej w ogóle nie wchodzić w tę relację, gdyż zakończy się tak szybko, jak się rozpoczęła.

Wróżby na Andrzejki: serce i szpilki

To idealna wróżba do zrobienia w gronie koleżanek singielek. Wystarczy wyciąć serce z papieru i z jednej strony wypisać wszystkie znane, męskie imiona. Następnie z drugiej strony trzeba wbić na oślep szpilkę. Imię, które przebiła igiełka, będzie imieniem mężczyzny, z którym mamy spędzić życie.

Zobacz także:

Wróżby na Andrzejki: zabawa z butami

Aby dowiedzieć się która z uczestniczek naszej zabawy pierwsza wyjdzie za mąż, lub spotka w tym roku swoją wielką miłość używamy naszych lewych butów. Ustawiamy buty z lewej nogi rzędem w kącie pokoju. Ostatni w kolejce przestawiacie na początek. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie czubkiem progu, może liczyć na największe szczęście w miłości.

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z kubków

Do wróżenia przydadzą się również cztery papierowe kubeczki. Pod każdy z nich wkładamy wybrany przez nas przedmiot – monetę, klucz, pierścionek i kostkę cukru. Który kubeczek wybierze osoba, której wróżymy? Co symbolizują poszczególne rzeczy?

 • Moneta – oznacza bogactwo,
 • Klucz – przeprowadzka,
 • Pierścionek – szybki ślub,
 • Cukier – dużo szczęścia w życiu. 

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z łupin orzecha

Wróżba z łupinami orzecha powie nam, czy dwa serca zakochanych mają się ku sobie. Symbolizują je dwie łupiny, w które wkłada się karteczki z imionami. Mężczyzna i kobieta powinni włożyć swoje łupinki do miski z wodą. Jeśli łupiny dopłyną do siebie, wróżą swoim właścicielom w przyszłości małżeństwo. Jeśli łupinki zatoną, trzeba zaczekać do przyszłego roku.

PRZYGOTUJ NA ANDRZEJKI CIASTECZKA Z WRÓŻBĄ:

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z kart

W Andrzejki można się też dowiedzieć, czy nasz wybranek serca żywi do nas podobne uczucie. Wystarczy przygotować klasyczną talię kart, a z nich wybrać figury od numeru 7 do asa. Z takiego wachlarza należy wylosować jedną kartę, prawą ręką. Za nią kryje się prawdziwa odpowiedź.

Znaczenia kart:

 • As – wpadłaś mu w oko. Myśli o tobie coraz częściej;
 • Król – kocha cię, choć sam jeszcze o tym nie wie,
 • Dama – na razie nie, ale wszystko może się zmienić,
 • Walet – zapamiętał cię i myśli o tobie. Daj mu szansę,
 • 10 – twój wybranek myśli tylko o sobie, zapomnij o nim,
 • 9 – kocha cię szczerym uczuciem i na pewno coś z tego będzie,
 • 8 – kocha cię, tylko boi się tego uczucia, bądź cierpliwa,
 • 7 – nie jesteś jedyną kandydatką do jego serca, odpuść sobie.

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z obierek z jabłek

Przygotuj tyle jednakowej wielkości jabłek, ile jest uczestniczek zabawy. Każda uczestniczka obiera jabłko tak żeby stworzyć, nieprzerwaną ostrużynę. Która wygra, ta będzie najdłużej chodzić ze swoim chłopakiem lub będzie najdłużej mężatką. Następnie uczestniczki biorą swoją ostrużynę w rękę i rzucają za siebie. Potem obserwujemy jaką literę przypomina nasza ostrużyna leżąca na ziemi. To zapewne pierwsza litera imienia naszego przyszłego męża lub chłopaka.

Wróżby na Andrzejki: kartki z marzeniami

Potnij czystą kartkę A4 na trzynaście równych części. Na sześciu z nich napisz swoje najskrytsze marzenia (najlepiej flamastrem, który jest odporny na wodę). Następnie wymieszaj kartki, ale nie składaj ich. Wszystkie karteczki włóż do dużej misy, napełnij dzbanek wodą i powoli wlewaj wodę do misy (przy delikatnym strumieniu obserwuj co się dzieje). Teraz możesz spokojnie obserwować co dzieje się w twoimi marzeniami. Ta kartka z marzeniem, która pierwsza wypłynie na powierzchnie wody, to marzenie pierwsze się spełni. Jeśli najpierw wypłyną czyste karteczki, trudno... To znaczy że będziesz musiała poczekać, zanim twoje marzenie się spełni.

Wróżby na Andrzejki: wróżenie z fusów

Najczęściej do wykonania tej andrzejkowej wróżby używa się fusów herbacianych, ale polecamy również fusy z kawy. Przygotuj bez żadnych zdobień. Osoba, dla której przeznaczona jest wróżba, powinna wypić kawę lub herbatę. Następnie pozostawić na dnie tyle płynu, aby fusy mogły spaść na spodek. Po odwróceniu filiżanki lewą ręką za ucho ustawić na spodeczku, trzykrotnie obrócić w kierunku ruchu wskazówek zegara. Odczekać siedem sekund i obejrzeć wzór z fusów na spodeczku. Co przypomina kształt fusów?

ZOBACZ TAKŻE: