Każdy chciałby wiedzieć, co czeka go w nowym roku. Okazuje się, że w grudniu możemy mieć kilka okazji do tego, żeby się o tym przekonać. Jedną z nich jest Barbórka, czyli święto górników, które przypada na 4 grudnia. Tego dnia popularna jest wróżba z gałązką wiśni, która pokaże, czy w nowym roku będzie wam sprzyjać szczęście. Sprawdźcie, jak ją wykonać. 

Wróżba na Barbórkę 

Choć Barbórka to święto górników, jest to dzień, o którym krąży wiele przesądów. Słyszeliście na pewno o powiedzeniu "Święta Barbara po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie" i odwrotnie, które przepowiada nam pogodę w święta. To jednak nie wszystko. Barbórka to też doskonała okazja do wróżenia. Niektóre wróżby, które wykonamy tego dnia, są w stanie powiedzieć nam naprawdę wiele na temat naszej przyszłości.

Zobacz także: 

Jeżeli jesteście ciekawi, co przyniesie wam nowy rok, koniecznie wykonajcie wróżbę z użyciem gałązki wiśni. Ona powie wam, czy wasze marzenia się spełnią. 

Wróżba z gałązką wiśni. Sprawdź, czy będziesz miał szczęście w nowym roku

4 grudnia należy obciąć gałązkę z drzewa wiśni. Następnie powinniśmy wstawić ją do wody i pomyśleć, co chcemy, aby przyniósł nam nowy rok. Teraz pozostaje tylko poczekać...

Jeśli gałązka wiśni zakwitnie na Boże Narodzenie, wówczas możemy być pewni, że nasze plany i marzenia się spełnią. Jeśli nie, prawdopodobnie będziemy musieli trochę dopomóc losowi. 

Nic prostszego, prawda? Wypróbujecie tę wróżbę w swoim domu? Koniecznie dajcie nam znać, czy gałązka zakwitła. 

Zobacz także:

Zobacz także: