WOŚP 2019: Kasia Tusk oddała swoją suknię ślubną na aukcję

Kasia Tusk przekazała na tegoroczną aukcję WOŚP bardzo osobisty prezent, a mianowicie swoją suknię ślubną. Jak zaznaczyła blogerka suknia ślubna, którą przekazuje, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy ma dla niej duże znaczenie.

Suknia ślubna Kasi Tusk ma piękną koronkową górę, którą zaprojektowała Gosia Baczyńska. Koronka do sukni jest jedwabna i była sprowadzana z Francji. Dół sukni jest z kremowej organzy. 

Kasia Tusk zdradziła, że suknia "jest już prawie vintage, bo ma ponad pięć lat", co sugeruje, że blogerka brała ślub pięć lat temu, a nie jak spekulowały media w ubiegłym roku. Kasia ma nadzieję, że osoba, która wylicytuje suknię na swój ślub będzie czuła się w niej tak cudownie, jak ona w dniu ślubu.

Suknia ślubna Kasi Tusk, przeznaczona na licytację WOŚP 2019 jest w rozmiarze 32-34. Z każdym dniem cena sukni rośnie. Licytacja sukienki ślubnej Kasi Tusk potrwa na allegro do końca stycznia 2019. Obecnie sukienka ślubna kosztuje 680 zł. a cena z każdym dniem wzrasta.

WOŚP 2019: na co zbiera w tym roku?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest "Pomaganie jest dziecinnie proste", a pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. 

"Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych" – powiedziała dyrektor ds. medycznych Fundacji, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak.

WOŚP 2019: co gwiazdy przeznaczyły na licytację?

Gwiazdy i osoby publiczne starając się jak co roku wesprzeć akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeznaczając na ten cel wyjątkowe rzeczy. W tym roku do aukcji włączyli się aktorzy, politycy, muzycy, sportowcy i wiele innych ciekawych osób.

Agata Duda przeznaczyła na aukcję sukienkę z żakietem, uszyty przez polską markę “Ela Piorun” z Warszawy. Do kompletu dołączone jest zdjęcie z podpisem Pani Prezydentowej. Cena jak na razie wynosi ponad 900 zł.

Aktorka Barbara Kurdej-Szatan zaoferowała licytację kolacji. Ta aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem - już dzisiaj osiągnęła kwotę ponad 9 tysięcy złotych, a do finału pozostało jeszcze 10 dni.

Krzysztof Hołowczyc przekazał na WOŚP rękawicę rajdową. Na razie licytacja osiągnęła kwotę 1000 zł.

Trenerka Ewa Chodakowska zaproponowała tydzień metamorfozy, w tym codzienne treningi, a także warsztaty dietetyczne oraz atrakcje strefy Wellness & Spa w ekskluzywnym hotelu. Cena aukcji osiągnęła już cenę ponad 14 tys. zł.

Hubert Urbański proponuje wizytę w studio "Milionerzy", Martyna Wojciechowska walizkę, z którą przemierzała świat, a Karol Okrasa wykwintną kolację dla dwojga w restauracji Platter by Karol Okrasa, którą sam zaserwuje.