Zdjęcie Ani Przybylskiej na aukcjach WOŚP

Jarosław Bieniuk w weekend przekazał na aukcje WOŚP 2019 wyjątkową rodzinną pamiątkę – zdjęcie Anny Przybylskiej z dziećmi. Fotografia pochodzi z sesji zdjęciowej do magazynu „Viva”, która odbyła się na plaży w Sopocie w 2012 roku. Anna Przybylska pozuje na nim z dziesięcioletnią wówczas córką Oliwią oraz jej młodszymi braćmi, Szymonem i Janem. O możliwości wylicytowania tej bardzo osobistej pamiątki po aktorce, Bieniuk poinformował fanów na swoim Instagramie.

- W tym roku zdecydowaliśmy się przekazać na aukcje WOŚP wyjątkową pamiątkę. Jest to zdjęcie Ani z dziećmi z pięknej sesji do magazynu VIVA - napisał Jarosław Bieniuk pod zdjęciem. 

Zdjęcie Anny Przybylskiej sprzedane za sporą kwotę na WOŚP

Jak można było się spodziewać, gest Jarosława Bieniuka rozczulił fanów, którzy ochoczo wzięli udział w licytacji. Pamiątkowa fotografia Ani Przybylskiej przekazana na WOŚP osiągnęła kwotę 5,2 tys. złotych i zostanie przekazana na zakup specjalistycznego sprzętu do dziecięcych szpitali w całej Polsce. Darczyńca, który wylicytował zdjęcie będzie miał również okazję spotkać się z rodziną Ani. Anna Przybylska zmarła  października 2014 roku na raka trzustki, a jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Zdjęcie na plaży z trójką dzieci pojawiło się na okładce „Vivy!” w sierpniu 2012 r., gdy aktorka była jeszcze w pełni sił. 

WOŚP 2019 wyniki - ile udało się zebrać?

Tuż przed północą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła, że udało się zebrać ponad 92 mln złotych (o 9 mln więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze). Podsumowano też 27 lat akcji, w ciągu których wolontariusze zebrali dla WOŚP łącznie miliard złotych. We wszystkich sztabach WOŚP zbiórkę prowadziło łącznie 120 tys. osób.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinne proste". Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz specjalistycznych szpitali dziecięcych. I choć Polacy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serce, w tym roku akcję naznaczyło tragiczne wydarzenie. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika podczas finałowego koncertu. Napastnik wtargnął na scenę i ranił polityka. Paweł Adamowicz w nocy przeszedł ciężką operacją i obecnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo poważny, o wszystkim zdecydują najbliższe godziny. Lekarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsk apelują o oddawanie krwi do osób z grupą 0RH-.