Zdjęcie matki śpiącej na podłodze przy chorym dziecku obiegło internet

O całej sytuacji zrobiło się głośno, kiedy mąż kobiety zamieścił na swoim profilu na Facebooku list do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, w którym opisuje, że nie pojmuje sytuacji, dlaczego w szpitalach są takie warunki, że matka chcąc czuwać przy swoim chorym dziecku musi spać na gołej podłodze.

Proszę mi powiedzieć dlaczego w XXI wieku i w kraju leżącym samym środku Europy, moja żona, matka dwójki dzieci, a zarazem kobieta, która co miesiąc do kasy tego państwa oddaje tysiące ciężko zarobionych złotych w różnych podatkach i opłatach, musiała w takich warunkach jak na załączonym obrazku czuwać przy swoim chorym 1,5 rocznym synu wymagającym pilnego leczenia szpitalnego? - pisze na Facebooku

Do listu ojciec dziecka zamieścił zdjęcie, na którym matka śpi na podłodze pod łóżeczkiem dziecka. Cała sytuacja miała miejsce na Oddziale Pediatrycznym w szpitalu w Jeleniej Górze.

Fotografia obiegła internet i była udostępniona prawie 5 tysięcy razy, a pod zdjęciem znalazło się mnóstwo komentarzy innych rodziców opisujących podobne sytuacje.

Jurek Owsiak i WOŚP wkracza do akcji

Po raz kolejny Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stanęła po stronie potrzebujących pomocy. Jurek Owsiak bardzo przejął się listem ojca i również wystosował apel do Ministra Zdrowia:

Bolączką polskich oddziałów pediatrycznych jest częsty brak jakichkolwiek możliwości pozostania na noc opiekuna chorego dziecka. W liście zwracano się do Pana z prośbą o rozwiązanie tego problemu. Chcieliśmy Pana poinformować, że my go już zaczęliśmy rozwiązywać. Podczas ostatnich zakupów sprzętu medycznego za środki pozyskane przez WOŚP, co miało miejsce tydzień temu, nasza Fundacja kupiła 438 leżanek, które mają służyć właśnie rodzicom. Zostały do tego celu specjalnie zaprojektowane i przygotowane. - napisał na profilu Jurek Owsiak

Tata chłopca dziękuje wszystkim za wsparcie

Parę dni temu mały chłopiec z mamą wrócili do domu. Tata dziecka na swoim profilu na Facebooku gorąco podziękował za słowa wsparcia i historie, którymi internauci dzielili się przy okazji tej sytuacji. Szczególne podziękowania przekazał Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, którzy wyślą brakujący sprzęt, w tym leżanki dla rodziców na Oddział Pediatryczny w Jeleniej Górze:

Jurek Owsiak Serdecznie dziękujemy! Robicie genialną robotę. - zakończył swój wpis ojciec

Cieszymy się, że taka sytuacja pokazała, że można coś naprawić i zrobić lepiej. Szkoda tylko, że tak mało możemy liczyć na pomoc państwa, tylko musimy liczyć na pomoc organizacji pozarządowych.

Pamiętajmy, że kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.