World Press Photo 2018: przejmujące zdjęcia 

World Press Photo to najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej. Właśnie poznaliśmy zwycięskie zdjęcia, które zostały nagrodzone w kilku kategoriach: Współczesne problemy, Środowisko, Wiadomości ogólne, Projekty długoterminowe, Natura, Ludzie, Sport oraz Bieżące Wiadomości. W tym roku do konkursu zgłoszono 73044 prac.

Finałowe fotografie, ujmują, wzruszają i ściskają za gardło. Część z nich powstała w sytuacjach zagrażających życiu. Podziwiamy odwagę i determinację autorów i gratulujemy. 

Tytuł najlepszego zdjęcia zdobyła fotografia Ronaldo Schemidta, przedstawiająca płonącego, 28-letniego José Víctor Salazar Balza, biorącego udział w protestach przeciwko prezydentowi Wenezueli Nicolásowi Maduro. Zdjęcie powstało podczas starć demonstrantów z siłami rządowymi w maju 2017 roku. Mężczyzna ze zdjęcia miał poparzone ok. 70 procent ciała ale przeżył i przeszedł 42 operacje przeszczepu skóry.

Zdjęcia nagrodzone w konkursie World Press Photo 2018 pokazują, że mamy szczęście, że żyjemy w bezpiecznym kraju i możemy cieszyć się wolnością.

Zapraszamy do galerii, żeby obejrzeć najlepsze zdjęcia nagrodzone w konkursie World Press Photo 2018!