Nowy film Allena i seks skandal

Kolejny film Woody Allena "Na karuzeli życia" wchodzi do kin już 1.grudnia, a tymczasem powstaje kolejny w atmosferze seksualnego skandalu. Woody Allen aktualnie realizuje bowiem w Nowym Jorku historię, w której pojawia się wątek seksualny między dorosłym, dojrzałym mężczyzną a nastolatką. W "A Rainy Day in New York" poznajmy 44.letniego kobieciarza (Jude Law), który uwodzi niewinną 15.latkę (Elle Fanning).

Seks skandal wybuchł w momencie, w którym do sieci wyciekły fragmenty scenariusza. Allen rozpisał w nim sceny łóżkowe między dorosłym a dziewczynką, na miarę "Lolity" Nabokova. W świetle ogromnej sprawy Weinsteina, którą żyją całe Stany Zjednoczone, to już było zbyt wiele. Przypomnijmy, że wpływowy producent Harvey Weinstein jest oskarżony o gwałt i molestowanie przez dziesiątki aktorek z Hollywood.

Woody Allen o Weinsteinie

Już w ciągu weekendu 81.letni Allen trafił pod obstrzał, kiedy to wyraził współczucie z powodu skandalu z Weinsteinem. Nie współczuł jednak ofiarom, a oskarżonemu o molestowanie producentowi. Powiedział, że "odczuwa smutek z powodu tego polowania na czarownice". Później jednak sprostował, że został źle zrozumiany i nazwał Weinsteina "smutnym, chorym człowiekiem".

Sam reżyser lata temu również wzburzył opinię publiczną, kiedy rozwiódł się z Mią Farrow i wziął ślub ze swoją adoptowaną córką, Soon-Yi Previn. Z kolei jego biologiczna córka oskarżyła autora "Annie Hall" o molestowanie w dzieciństwie.

Nowy film Allena "A Rainy Day in New York"

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu "A Rainy Day in New York", na których Jude Law biegnie w strugach deszczu z wystylizowaną na uczennicę Elle Fanning w krótkiej, kraciastej spódniczce. W filmie zobaczymy też Selenę Gomez, Suki Waterhouse czy Rebeccę Hall i Diego Lunę.

 

Untitled 2017 film.

Post udostępniony przez Woody Allen (@woody_allen_instagram) 29 Sty, 2017 o 10:42 PST

Tymczasem 1.grudnia premiera "Na karuzeli życia", czekacie? Czy może bojkotujecie produkcje Allena?