Pod koniec lutego na platformie HBO GO pojawił się pierwszy odcinek dokumentu „Allen kontra Farrow". Seria dotyczy sporu między byłymi kochankami, Mią Farrow a Woodym Allenem. Aktorka w 1992 roku oskarżyła reżysera o molestowanie ich kilkuletniej córki Dylan. Dokument rzucił nowe światło na sprawę i wywołał ponowną dyskusję wobec zarzutów. 

Woody Allen udziela pierwszego wywiadu od 30 lat

Woody Allen nie jest osobą, która często udziela wywiadów. Reżyser jest bardzo skryty i zazwyczaj unika mediów. W 2020 roku, w związku z premiera nowej książki „Apropos of nothing”, Allen zgodził się na rozmowę z dziennikarzem Lee Cowan'em. Był to pierwszy wywiad filmowca od 1992 roku. Woody w wywiadzie dla stacji CBS, odniósł się do zarzutów Dylan Farrow. Kobieta będąc dzieckiem wyznała, że reżyser molestował ją seksualnie. Allen zaprzeczył wtedy wszystkim oskarżeniom, a sprawę przedstawił jako próbę zemsty Farrow. Przypominamy, że reżyser rozstał się z aktorką i związał z nastoletnią wtedy, adoptowaną córką Mii, Soon -Yi.

„Była dobrym dzieckiem. Nie sądzę, żeby kłamała. Jestem pewien, że wierzy w to, co mówi”, skomentował reżyser. Allen podkreślił jednocześnie, że „to wszystko jest niedorzeczne”. „Ciągle mnie oczerniają. Wierzą, że molestowałem Dylan, chociaż nic, co w życiu z nią zrobiłem, nie może być w ten sposób interpretowane”, dodał. Filmowiec skomentował również zachowanie aktorów, którzy odmawiają z nim współpracy. „Myślę, że mają dobre intencje, ale są głupi. Jedyne, co zyskują, to prześladowanie całkowicie niewinnej osoby i dalsze utrwalanie tych kłamstw”.

Woody Allen podczas wywiadu, odniósł się też do swojego kontrowersyjnego związku ze znacznie młodszą Soon – Yi. „Gdyby wtedy powiedzieli mi, że będę szczęśliwym mężem Azjatki znacznie młodszej ode mnie, w dodatku osoby nie ze świata show-biznesu, to odpowiedziałbym, że szanse na to są bardzo małe”, skomentował reżyser. Dodał też, że nigdy nie widział w ich związku niczego niewłaściwego, ponieważ „to najbardziej naturalna rzecz na świecie”.

Dokument „Allen kontra Farrow”

Dokument HBO GO o śledztwie w sprawie zarzutów stawianych Allenowi, od początku wzbudzał wiele kontrowersji. 4-odcinkowa produkcja ukazała się na platformie 21 lutego 2021 roku i przedstawiła wiele nowych faktów w sprawie. W dokumencie wypowiedziała się dorosła już Dylan, która podtrzymała swoje oskarżenia wobec przybranego ojca. Swoje zeznania przedstawiła również Mia Farrow i wiele innych członków rodziny. Opublikowane zostało nawet nagranie, na którym 7-letnia Dylan opowiada mamie, co zrobił jej Allen. Sprawa doczekała się procesu sądowego, jednak wina reżysera nigdy nie została udowodniona.

Po tym, jak dokument zadebiutował na platformie, Woody Allen i jego żona, wydali oświadczenie redakcji „The Hollywood Reporter”. Twierdzili, że twórcy serii „nie byli zainteresowani prawdą”. 

Jak wiadomo od dekad, te zarzuty są nieprawdziwe. Wiele agencji sprawdzało je w tamtym czasie w ramach śledztw i uznało, że nie doszło do żadnego nadużycia”, dodał reżyser.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HBO (@hbo)