Woodstock 2019 odwołany

Woodstock to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. W tym roku Woodstock miał świętować jubileusz 50-lecia. Miał, ponieważ właśnie do mediów dotarła informacja, że Festiwal Woodstock 2019 został oficjalnie odwołany. Stało się to na dwa tygodnie przed planowanym festiwalem, który miał odbyć się w dniach 14-18 sierpnia.

Michael Lang, producent imprezy oraz współtwórca "oryginalnego" Woodstocka wydał oświadczenie, w którym poinformował o decyzji.

Woodstock 2019 odwołany: dlaczego?

Chociaż informacje o problemach z organizacją Festiwalu Woodstock pojawiały się już od dłuższego czasu, to do ostatniej chwili wszyscy mieli nadzieję, że to bezpodstawne spekulacje. Dzisiaj w oświadczenie o odwołaniu festiwalu czytamy: "Jesteśmy zasmuceni, że seria niespodziewanych niepowodzeń sprawiła, że zorganizowanie festiwalu stało się niemożliwe. Mieliśmy wizję i świetny muzyczny skład oraz wsparcie społeczne (...) Szukaliśmy sposobu, żeby zrobić cokolwiek, by nie go anulować (...) Dziękujemy artystom, fanom i partnerom, którzy stali przy nas w obliczu każdej przeciwności losu".

Greg Peck - dyrektor Woodstock 50 - dodał: "Niefortunny spór z naszym partnerem finansowym i wynikające z niego konsekwencje prawne wybiły nas z torów działań (...) Ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć sposób, by uczcić ten jubileusz. Niektórzy artyści pojawili się na pokładzie w ciągu ostatniego tygodnia (...) Niestety zabrakło czasu. Jesteśmy bardzo rozczarowani".

Michael Lang podkreślił, że artyści, którym zapłacono już część gaż za występ, przeznaczą 10 proc. z tych kwot na organizację charytatywną, HeadCount.

Woodstock 2019 odwołany: festiwal z problemami

Festiwal Woodstock 2019 od początku miał pod górkę. Początkowo organizatorzy chcieli aby impreza była zorganizowana na 150 tys. osób, zaś firma Superfly, zajmująca się produkcją festiwalu przekonywała, że bezpieczne jest jedynie 65 tys.

Kolejne problemy dotyczyły miejsca organizacji festiwalu. Aż trzy wnioski o zorganizowanie Woodstock 2019 w różnych miastach stanu Nowy Jork zostały odrzucone ze względu na zbyt duża frekwencję na wydarzeniu. Finalnie festiwal miał odbyć się w miejscowości Columbia w stanie Maryland.

Zobacz także:

Na jubileuszowym Festiwalu Woodstock 2019 miały zagrać same największe gwiazdy: Miley Cyrus, The Killers, Chance The Rapper, Tha Black Keys, Santana, Jannelle Monae. Z czasem te osoby zaczęły rezygnować. W ostatnich dniach swój udział odwołała Miley Cyrus, a wcześniej Jay-Z, Santana, The Lumineers i The Racounters.

Pod koniec kwietnia organizacja marketingowa Dentsu Aegis Network Woodstocka 50 ogłosiła, że festiwal się nie odbędzie argumentując, że impreza "nie warta jest dobrego imienia Woodstocka". Jednak Lang do końca utrzymywał, że to tylko plotki wyssane z palca:

Festiwal nigdy nie należał do Dentsu, więc nie mają prawa go odwołać. Woodstock należy do ludzi i zawsze będzie. Woodstock 50 się odbędzie i będzie wspaniały!

Jak widać seria niefortunnych zdarzeń sprawiła, że Festiwal Woodstock 2019, który miał przejść do historii ze względu na swój jubileusz, przejdzie ale z powodu jego braku. 

Źródło: Onet.pl