Od premiery kulowego „Wesela” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, które doczekało się 3 nagród na festiwalu filmowym w Gdyni i 7 Orłów minęło 15 lat. Jak się okazuje, po półtorej dekady reżyser, o którym w ostatnim czasie było głośno za sprawą bijącego wszelkie rekordy oglądalności filmu „Kler”,  prawdopodobnie zdecydował się podjąć podjęty przed laty wątek po raz kolejny i zrealizować drugą cześć kinowego hitu. O tym, że film powstanie poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej publikując na swojej stronie internetowej listę produkcji, które ubiegają się o dofinansowanie. Wśród nich jest właśnie m.in. „Wesele 2”.

Tłumy na premierze "Kleru" Smarzowskiego: widziałyście te memy?

Wojciech Smarzowski stworzy 2. Część „Wesela”?

Ale informacji, że powstanie druga część „Wesela” Smarzowskiego póki co nie powinno brać się za pewnik. Kto wie, czy umieszczenie jej na ogólnodostępnej liście filmów, które wkrótce mają ujrzeć światło dzienne to nie celowy zabieg reżysera mający na celu zmylenie opinii publicznej i odwrócenie uwagi od całkiem innego projektu, który właśnie realizuje. Sam zainteresowany póki co milczy.

„Wesele” Smarzowskiego 2 część – o czym będzie?

„Wesele” Smarzowskiego było pierwszym kinowym hitem reżysera. To właśnie ta produkcja zapoczątkowała jego dłuższą współpracę z takimi nazwiskami jak Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik czy Marian Dziędziel, którzy pojawiali się w każdym kolejnym obrazie i którzy doczekali się chwalebnej łatki „aktorów Smarzowskiego” właśnie. Poza tym reżyser ma na koncie takie obrazy jak „Dom zły”, „Róża”  czy „Drogówka”, które zagwarantowały mu utrzymanie tytułu jednego z ważniejszych i bardziej uznanych głosów w polskim kinie współczesnym.  

„Wesele”, które weszło na ekrany w 2004 to historia zorganizowanej przez zamożnego biznesmena tytułowej uroczystości dla własnej córki, która nieoczekiwanie obnaża największe społeczne przywary : chciwość, małostkowość, prostactwo czy skłonność do nieumiarkowanego picia.

Chcielibyście zobaczyć 2. część „Wesela” Smarzowskiego?