Akcję detoks należy rozpocząć od podstaw, czyli wody i magnezu, które będąc ze sobą w parze mają naprawdę magiczne właściwości. Jeśli zadbamy o codzienną, odpowiednią dawkę dla naszego organizmu, reszta „detoksowego” rytuału na nowy sezon pójdzie nam jak z płatka.

KLUCZOWA ROLA MAGNEZU

Przy detoksie jego rola jest zdecydowanie pierwszorzędna. Magnez redukuje stężenie metali ciężkich oraz wpływa na energię komórek. Uczestniczy też aktywnie w najważniejszych etapach wytwarzania i wykorzystywania energii niezbędnej do przemian metabolicznych oraz funkcji życiowych komórek. Bierze udział w syntezie białka, budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym i kurczliwości mięśni.

W zasadzie ciężko jest ocenić, ile magnezu jest w stanie przyswoić nasz organizm. Wszystko zależy od tego, pod jaką postacią go przyjmujemy. Magnez występuje powszechnie w żywności, ale jego zawartość jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych produktach spożywczych. Badania dowodzą, że jest dobrze przyswajalny z wody. 

WODA I JEJ POZYCJA

Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, by wspomóc usuwanie toksyn rozpuszczalnych w wodzie i dostarczyć do swojej diety odpowiedniej dawki magnezu. Dla organizmu bezcenna może być woda dodatkowo wzbogacona w ten pierwiastek, np. filtrowana - jeśli zawsze chcemy mieć ją pod ręką, bez konieczności kupowania w sklepie. Dzięki temu, że magnez występuje w wodzie w formie jonowej, zwiększa się jego biodostępność, czyli zdolność przyswajania. W ten sposób zapobiegniemy stanom zmęczenia, depresji, skurczom mięśni oraz schorzeniom układu krążenia, zwłaszcza kiedy wielkimi krokami zbliżają się wiosna i lato, czas wzmożonej aktywności. Pamiętaj, że powodzenie gwarantuje regularne i długotrwałe uzupełnianie tego ważnego pierwiastka.

Zobacz także:

CO Z TYM FILTREM?

Filtrując możesz uzyskać od 100 do 200 litrów wysokiej jakości wody ( w zależności od wielkości filtra, który wybierzesz), a to aż ponad 100 butelek ze sklepu, których już nie musisz kupować. Usuwając z wody chlor oraz mogące się w niej znajdować niektóre metale ciężkie, zyskujesz pewność, że z każdym łykiem spożywasz czystą wodę. Im czystszy płyn przyswajasz, tym lepiej i skuteczniej odtruwasz organizm. Nie ulegaj stereotypom, pamiętaj o tym, że przefiltrowana woda absolutnie nie jest wodą destylowaną, która jest całkowicie zdemineralizowana i nie jest przeznaczona do picia. Dzięki filtrom magnezowym, przy okazji zaspokajania pragnienia, możesz jednocześnie dostarczać do organizmu nawet 20% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

EKO JEST MODNE

Butelka PET (sztuczne tworzywo z politereftalanu etylenu) stała się jednym z najbardziej kłopotliwych odpadów XXI wieku, a to dlatego, że w zasadzie się nie rozkłada. Poza tym butelkowana woda wcale nie gwarantuje nam stuprocentowej wysokiej jakości – jeśli nie spożyjemy jej w ciągu 24 godzin od otwarcia, może dojść do rozwoju mikroorganizmów  i  skutkować sensacjami żołądkowymi.

Podobnie z wodą kranową, która często zawiera w sobie chlor, zanieczyszczenia wytrącane z instalacji wodociągowych. Dzięki filtrom Dafi można je szybko i sprawnie usunąć. W wyniku filtracji możemy uzyskać darmową wodę dużo lepszej jakości od niejednej wody butelkowanej. I o to właśnie chodzi w ekologicznym podejściu do życia. Na zachodzie filtry dzbankowe cieszą się niesamowitą popularnością ze względu na łatwość użytkowania i wysoką skuteczność. Czas zmienić nawyki.

To jak drogie Panie, zaczynamy akcję detoks na wiosnę 2016?