Wiesława Mazurkiewicz nie żyje

Wiesława Mazurkiewicz, autorka wielu kultowych ról, zmarła w wieku 95 lat. Aktorka filmowa i teatralna w 1952 roku ukończyła łódzką filmówkę, jednak swoją karierę rozpoczęła jeszcze na studiach. Sławę przyniosły jej role w takich hitach jak Hydrozagadka, Awantura o Basię, Stawka większa niż życie, Faraon czy Potop. Smutną wiadomością o śmierci artystki podzielił się na Facebooku Związek Artystów Polskich.

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem. Stworzyła wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. W 2016 r. odznaczona została Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Niemal od samego początku swej kariery artystycznej była związana z naszym stowarzyszeniem. Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało…

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła....

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Wtorek, 20 kwietnia 2021

Wiesława Mazurkiewicz: życie prywatne

Wiesława Mazurkiewicz poślubiła aktora Gustawa Lutkiewicza, z którym stanęła na ślubnym kobiercu w roku 1950. Para doczekała się jednej córki, Katarzyny. Przeżyli razem całe życie, Gustaw odszedł w 2017 roku w wieku 93 lat. Niestety zaledwie trzy lata później aktorka doświadczyła kolejnej tragedii – jej córka Kasia, zmarła z powodu raka. Kobieta pochowana została na Powązkach Wojskowych. Tam też spocząć ma Wiesława. Ukochana wnuczka słynnej aktorki oddała jej hołd z pomocą wzruszającego wpisu w mediach społecznościowych:

Kochana Babciu, dziękuje Ci za Twoje ciepło i uśmiech, za to, że zawsze motywowałaś mnie do tego, żeby sięgać po więcej, być lepszym człowiekiem. Dla niektórych na zawsze będziesz Królową Nikotris z "Faraona" albo major Hanną Bösel ze "Stawki...", ale dla mnie zawsze będziesz Bunią... i moją prywatną Profesor McGonagall.

W imieniu całej redakcji Kobieta.pl składamy najgłębsze wyrazu współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłej.