Wielkie kłamstewka 2: pierwsza zapowiedź serialu

"Wielkie kłamstewka" powracają jeszcze w tym roku! Choć początkowo HBO nie planowało kontynuacji serialu, na szczęście stacja zmieniła zdanie, ogłaszając na początku 2018 roku, że właśnie ruszyły zdjęcia do drugiej części. Ku uciesze wszystkich fanów historii z Monterey, w drugim sezonie powrócą wszystkie główne bohaterki, a w dodatku do gwiazdorskiej obsady miniserialu dołączyła Meryl Streep. W sierpniu pojawiła się informacja o zakończeniu zdjęć do "Wielkich kłamstewek 2", a odtwórczynie głównych ról Reese Witherspoon i Nicole Kidman uchyliły rąbka tajemnicy na temat drugiego sezonu, pokazując na Instagramie kilka ujęć z planu. Podczas Złotych Globów 2019, HBO opublikowało zapowiedź najważniejszych premier na 2019 rok, wśród których oprócz "Detektywa" i "Gry o tron" znalazł się również 3-sekundowy sneak peak z drugiej części "Big little lies". 

Wielkie kłamstewka 2: co się wydarzy w drugim sezonie?

Trudno mówić tutaj o oficjalnym zwiastunie, ale w krótkim spocie promocyjnym HBO mamy mały przedsmak tego, co wydarzy się w drugim sezonie "Wielkich kłamstewek". W filmie pojawia się nowa (grana przez Meryl Streep) postać, która oznajmia, że chciałaby dowiedzieć się, co dokładnie wydarzyło się tej nocy. Wygląda na to, że twórcy serialu nie zamierzają zamieść tamtych wydarzeń pod dywan - a sprawa, która połączyła bohaterki nie zakończy się na pierwszym sezonie. W kolejnym ujęciu widzimy Madeline (Reese Witherspoon), Jane (Shailene Woodley), Bonnie (Zoe Kravitz), Celeste (Nicole Kidman), i Renatę (Laura Dern) na komisariacie tuż po feralnej imprezie przebieranej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s all happening. #BLL2

Post udostępniony przez Reese Witherspoon (@reesewitherspoon) Sty 7, 2019 o 10:58 PST

Wielkie kłamstewka 2. sezon: czego możemy się spodziewać?

Według HBO, "Wielkie kłamstewka 2" będą jeszcze głębiej eksplorować złośliwość kłamstw, trwałość przyjaźni, kruchość małżeństwa i okrucieństwo zaangażowanego rodzicielstwa. Jak czytamy na łamach E! News, niektóre relacje rozpadną się, a lojalność zostanie wystawiona na próbę. Oprócz nowej postaci granej przez Meryl Streep, w Monterey pojawi się też surfer i kolega Jane, Corey Brockfield (Douglas Smith), oraz nowy nauczyciel Michael Perkins (Mo McRae). W 2. sezonie "Wielkich kłamstewek" zobaczymy też Martina Donovana i Crystal Fox, którzy wcielą się w rodziców Bonnie, Martina i Elizabeth.

Wielkie kłamstewka 2: kiedy premiera?

Póki co HBO nie podało jeszcze oficjalnej premiery "Wielkich kłamstewek 2", jednak nieoficjalne pogłoski mówią o tym, że będzie ona miała miejsce w czerwcu. Taką informację przekazała Nicole Kidman w Sylwestra. Miniserial "Wielkie kłamstewka" produkcji HBO oparto na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. "Wielkie kłamstewka" w niedługim czasie od premiery pierwszego sezonu odniosły tak wielki sukces, że nie spodziewały się go chyba nawet same producentki, w tym główna pomysłodawczyni serialu, Reese Witherspoon. Serial zdobył wiele nagród, doceniono go w czasie gali Złotych Globów, nagród Emmy i SAG Awards 2018.  Reżyserią drugiego sezonu zajmie się Andrea Arnold, autorka takich filmów jak "American Honey", "Transparent", "Wichrowe wzgórza", czy "Fish Tank". "Wielkie kłamstewka 2" prawdopodobnie będą się składać z 7 odcinków.