Wielki horoskop runiczny na 2024 rok wskazuje, jaka czeka nas przyszłość. Wróżenie z run to prastary zwyczaj, który cieszy się popularnością do dziś. Runy mogą przepowiadać sukces, miłość, bogactwo, ale także zmiany oraz nadchodzące nieszczęścia. Co wskażą runy na nowy rok dla twojego znaku zodiaku? Przeczytaj roczny horoskop runiczny na 2024 rok.

Baran (21.03 – 19.04)

Runa Sowilo. Baran otrzymuje na nowy rok runę Sowilo, czyli słońce i zwycięstwo. To doskonała wróżba na 2024 rok. Runa Sowilo natchnie Barana do walki o swoje i wygrywania wszelkich sporów. Uda się pokonać wszelkie przeciwności losu i porzucić negatywne przyzwyczajenia. Przyświecać mu będzie odwaga, pewność siebie i jasność umysłu. Sowilo przypomina jednak, by działać w dobrych zamiarach.

Byk (20.04 – 20.05)

Runa Laguz. Byk w nowym roku powinien kierować się przesłaniem runy Laguz. Przestrzega ona przed fałszywymi osobami w otoczeniu, wrogami i nieszczerymi przyjaciółmi. Byk nie powinien w 2024 roku brać niczego na słowo. Nie zaleca się ufać obcym, nawet jeśli wydają się przyjaźni i życzliwi. Warto słuchać intuicji i skupić się na życiu rodzinnym. Byk przekona się, na kogo może naprawdę liczyć i co jest dla niego najważniejsze.

Bliźnięta (21.05 – 20.06)

Runa Tiwaz. Bliźnięta będą w nowym roku pod wpływem runy Tiwaz, która wnosi świeżą energię. Przypadnie im w udziale nowa rola, z której będą musiały się wywiązać. Spadnie na nie też spora odpowiedzialność, jako konsekwencja własnych czynów. 2024 rok zdominuje u Bliźniąt męska energia działania, odwagi i walki. Czas wykorzystać nabyte wcześniej doświadczenia. Bliźnięta mogą zostać uznane za lidera i przewodnika w słusznej sprawie.

Rak (21.06 – 22.07)

Runa Ehwaz. Rak otrzymuje na 2024 rok przesłanie runy Ehwaz, która doskonale współgra z energią tego znaku. Ehwaz patronuje osobom, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. To dobra wróżba dla Raka, który nie lubi wtapiać się w tłum. Zapowiada w jego życiu podróże, ruch oraz zmiany miejsca zamieszkania. Moc runy wskazuje, by Rak zawsze był sobą i nie bał się iść pod prąd. Podpowiada też, by zadbał o relacje w związku i rodzinie.

Zobacz też: 

Lew (23.07 – 22.08)

Runa Thurisaz. Lew jako wskazówkę na 2024 rok otrzymuje runę Thurisaz. Wpisuje się ona dobrze w nieprzeciętną naturę Lwa. Thurisaz będzie przez cały rok motywować Lwa do rozwoju i próbowania nowych rzeczy. Tylko zmiany przyniosą mu poczucie szczęścia i spełnienia. Warto zadawać trudne pytania i angażować się społecznie. Lew może w nowym roku coś wynaleźć lub wymyślić, jak ułatwić życie ludzkości.

Zobacz także:

Panna (23.08 – 22.09)

Runa Isa. Panna na 2024 rok otrzymuje runę Isa, czyli symbol końca. Ten znak oznacza, że wkrótce pewien etap jej życia się zakończy. Będzie musiała pożegnać się z tym, co znane i bezpieczne. Czas wyjść ze strefy komfortu i poszukać swojego miejsca na nowo. Zmiana i zrywanie z przeszłością będzie głównym tematem w życiu Panny w nowym roku. Koniec jednej rzeczy będzie oznaczał początek czegoś nowego.

Waga (23.09 – 22.10)

Runa Berkano. Waga spędzi rok 2024 w energii runy Berkano, czyli symbolu kobiecości, opieki i domowego ogniska. Większość Wag powinna doskonale odnaleźć się w tej sferze. Berkano wskazuje, by zadbać o związek lub ustatkować się, jeśli wciąż w życiu Wagi brakuje miłości. W nowym roku warto więcej uwagi poświęcić sztuce, rozrywce i poszukiwaniu harmonii. Runa Berkano przyniesie Wadze także kreatywność i zaradność.

Skorpion (23.10 – 21.11)

Runa Ansuz. Skorpion w nowym roku powinien kierować się przesłaniem runy Ansuz, symbolu intuicji, świadomości i rozwoju duchowego. Za sprawą Ansuz odkryje w sobie artystyczną cząstkę, którą warto rozwijać. Skorpion powinien postawić na odpoczynek na łonie natury i wsłuchanie się w jej bieg. Należy wystrzegać się niecierpliwości, pośpiechu i pochopnych decyzji. Ansuz wróży też nowe wartościowe przyjaźnie.

Przeczytaj też: 

Strzelec (22.11 – 21.12)

Runa Hagal. Strzelec otrzymuje na 2024 rok runę Hagal, czyli symbol wyzwań, realizowania marzeń, ale i zamieszania. Hagal reprezentuje starożytną wiedzę, transformację i intuicję. Na Strzelca mogą spaść złe wieści, ale dzięki nim dostrzeże nowe możliwości. Rok 2024 okaże się pełen zmian, ruchu i burz. Nie wszystko da się kontrolować, czasem trzeba dać się ponieść nurtowi wydarzeń. Nie warto walczyć z losem.

Koziorożec (22.12 – 19.01)

Runa Jera. Koziorożec będzie w nowym roku pod wpływem mocy runy Jera, symbolu urodzaju i sukcesu. W 2024 roku Koziorożec zakończy pewne projekty i będzie zbierał owoce swojej ciężkiej pracy. Wreszcie odpocznie i poczuje się spełniony. Runa Jera wróży wiele szczęśliwych zbiegów okoliczności i odnalezienie równowagi. Uda się sporo zaoszczędzić i zyskać na poczynionych wcześniej przygotowaniach.

Wodnik (20.01 – 18.02)

Runa Dagaz. Wodnik w nowym roku znajdzie się pod patronatem runy Dorn. Dzięki temu symbolowi poczuje się bezpiecznie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Powrócą dobre relacje, a także pojawi się kilka nowych znajomości. Wodnik poczuje się niczym urodzony pod szczęśliwą gwiazdą. Los będzie mu sprzyjał w realizowaniu śmiałych planów. Uwaga na możliwość popełnienia błędu w drugiej połowie roku, który położy się cieniem na jego życiu.

Ryby (19.02 – 20.03)

Runa Kenaz. Ryby spędzą rok w energii runy Kenaz. Symbol ten związany jest z poczuciem obowiązku, ale i dążeniem do sukcesu finansowego. Na drodze Ryb nieustannie będą się pojawiać okazje do rozwoju i nauki. Staną się niezależne, samodzielne, a wręcz uskrzydlone. Na każdym kroku będzie im towarzyszyć pasja i zapał. Rok 2024 ma wiązać się również ze wzbogaceniem sfery uczuciowej i nowych doświadczeń w tym temacie.

Sprawdź też: