Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim astronomiczna jesień. Nic więc dziwnego, że kalendarz astrologiczny jest pełen zjawisk, które w tym miesiącu zaczną wywierać na nas ogromny wpływ. Wśród nich prym będzie wiódł Księżyc, ale też Mars i Neptun. Sami zobaczcie, co wydarzy się na niebie w tym miesiącu. Oto pełna prognoza astrologiczna na wrzesień 2023 roku. 

Początek astronomicznej jesieni i przesilenie jesienne

Astronomiczna jesień jest najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca. Dokładnie 23 września rozpocznie się uwielbiana przez wielu pora roku, pełna złocistych kolorów i nieco chłodniejszym temperatur. Niestety w związku z nią właśnie możemy poczuć się o wiele gorzej.

Równonoc jesienna ma ogromny wpływ na nasze życie. Mówi się nawet o przesileniu, które sprawia, że wpadamy w melancholijny, niekiedy wręcz depresyjny nastrój. Tracimy energię do działania i najchętniej schowalibyśmy się pod kocem, z kubkiem herbaty oraz ulubionym serialem w tle. Oczywiście to może być przyjemne, ale nie powinniśmy się teraz nastawiać na żadne ekscesy i przygody. 

Zobacz także: 

Prognoza astrologiczna wrzesień - Mars i Neptun namieszają

W naszym życiu namieszają także dwie planety. Już 1 września rozpocznie się sezon na obserwację Marsa na niebie. Ta planeta będzie teraz bardzo widoczna, ale też mocno może na nas oddziaływać. Zwłaszcza 16 września, gdy wejdzie w koniunkcję z Księżycem. Nasz naturalny satelita będzie bowiem potęgował jej działanie. Możemy stać się nerwowi i kłótliwi, co oczywiście nie sprzyja naszym relacjom z innymi ludźmi.

A w jaki sposób wpłynie na nas Neptun? Wszystko zależy od tego, w jakim układzie się znajdzie. 1 oraz 28 września wejdzie w koniunkcję z Księżycem. Wtedy zajrzymy w głąb siebie i dokładnie przemyślimy, czego chcemy od życia. Gdy natomiast znajdzie się w opozycji do Słońca, przyjdzie czas na działanie i wprawianie tych planów - nawet najbardziej szalonych i odważnych - w życie. Wydarzy się to dokładnie 19 września. 

Nów Księżyca w Pannie

Nów Księżyca w Pannie będzie miał miejsce 15 września. Od tego momentu, aż do 19 września przyjdzie zatem czas na działania. Ambitna Panna nie pozwoli nam bowiem siedzieć w miejscu. Jest tylko jeden problem. Podczas nowiu nie możemy szaleć. Wszystkie czynności należy wykonywać starannie i dokładnie, bo inaczej będziemy mogli popełnić błąd, który później trudno będzie naprawić. 

Zobacz także:

Pełnia Księżyca w Baranie 

Pełnia Księżyca w Baranie będzie miała miejsce 29 września. Wtedy nasz naturalny satelita zacznie wysyłać nam bardzo silną energię. Staniemy się bardziej spontaniczni, ale też uparci. Łatwiej zatem będzie generować konflikty, ale też odważnie iść po swoje. To czas odwagi i zwalczania lęków, które hamują nas w życiu. Czas raz na zawsze zerwać kajdany i postarać się o lepsze jutro. 

Zobacz także: