Najbliższy miesiąc kojarzy nam się przede wszystkim z magią. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia, gwiazdkowy klimat oraz śnieg i początek zimy napawają optymizmem. Magicznie będzie także na niebie. Prognoza astrologiczna na grudzień 2023 roku wyraźnie pokazuje bowiem, że czeka nas sporo niezwykłych zjawisk - tym oczywiście nów Księżyca w Strzelcu, pełnia Księżyca w Raku oraz początek astronomicznej zimy. Sami zobaczcie, co wydarzy się na niebie. 

Zjawiska astrologiczne grudzień 2023

W grudniu niemal każdego dnia będziemy odczuwali wpływy jakiegoś zjawiska astrologicznego. O ile niektóre z nich nie będą uciążliwe i można nawet powiedzieć, że przyjemne, bo dodadzą nam energii, o tyle będą też dni, kiedy możemy mieć wszystkiego dość. Co konkretnie się wydarzy?

Pierwsze dni grudnia będą spokojnie. Dopiero 5 grudnia wejdziemy w ostatnią kwadrę Księżyca, która sprawi, że będziemy mieli ochotę, aby zadbać o siebie pod względem fizycznym i psychicznym. Wrócimy zatem do formy, co przyda nam się podczas świątecznych przygotowań. To jednak nie wszystko. 

Następnie czekają nas koniunkcje Księżyca, nów oraz deszcz spadających gwiazd. 19 grudnia z kolei Księżyca wejdzie w pierwszą kwadrę, co spowoduje, że staniemy się niezwykle emocjonalni. A co jeszcze czeka nas w tym miesiącu? Poniżej opisujemy najważniejsze zjawiska. 

Nów Księżyca w Strzelcu

12 grudnia czeka nas nów Księżyca w Strzelcu. Przyniesie nam potrzebę stabilizacji. Chętnie spędzimy czas w domu i w gronie najbliższych, co wpływa odczuwaniu świątecznej atmosfery. Musimy jednak uważać, bo nów powoduje też nerwowość. Jeżeli zatem nie chcemy kłócić się z kimkolwiek, lepiej trzymać nerwy na wodzy i unikać stresujących sytuacji. 

Zobacz także: 

Początek zimy astronomicznej

22 grudnia rozpocznie się astronomiczna zima. Pod względem pogodowym już w listopadzie mogliśmy poczuć pierwsze przymrozki i cieszyć się prószącym śniegiem. Teraz jednak przyjdzie przesilenie zimowe i najkrótszy dzień w roku. Jak to na nas wpłynie? 

Zobacz także:

Możemy osiąść na laurach. Zupełnie nie będziemy mieli chęci do działania i staniemy się senni. Musimy liczyć się z tym, że trudniej będzie się zmotywować, zatem wszelkie świąteczne przygotowania lepiej wykonać do tego dnia. Na koniec pozostawmy tylko to, co konieczne. 

Pełnia Księżyca w Raku

27 grudnia czeka nas pełnia Księżyca w Raku, określana też jako pełnia zimnego Księżyca. Będzie to czas poświąteczny, ale wciąż będziemy doceniać rodzinną atmosferę. Chętnie spędzimy czas z bliskimi, ale musimy uważać. Staniemy się o wiele bardziej podatni na zranienia i przewrażliwieni. Wystarczy iskra, abyśmy wyolbrzymili niektóre sprawy i stali się nerwowi. 

Zobacz także: 

Deszcz spadających gwiazd grudzień 2023

W grudniu czekają nas dwie noce spadających gwiazd. Pierwsza z nich będzie miała miejsce z 13 na 14 grudnia. Wówczas odbędzie się maksimum meteorów z roju Geminidów. 

Z kolei 22 grudnia czeka nas maksimum meteorów z roju Ursydów. Będzie widoczny na niebie także w kolejnych dniach, w związku z czym możemy liczyć na to, że właśnie z tego roju będzie pochodzić pierwsza gwiazdka w wigilię. 

Koniunkcje Księżyca

Na koniec koniunkcje, które będą się przewijały niemal przez cały miesiąc. 9 grudnia Księżyc połączy się z Wenus, co będzie sprzyjać naszemu życiu uczuciowemu. 12 grudnia nasz naturalny satelita spotęguje z kolei wpływy Marsa, co może prowadzić do konfliktów. 

14 grudnia odbędzie się koniunkcja Księżyca z Merkurym. To idealny czas na szykowanie świątecznych ozdób, bo będziemy niezwykle kreatywni. 17 grudnia nasz naturalny satelita połączy się z Saturnem i właśnie wtedy warto będzie podejmować istotne decyzje. Z kolei 19 grudnia, gdy odbędzie się koniunkcja Księżyca z Neptunem, zaczniemy bujać w obłokach. 

Zobacz także: 

22 grudnia, czyli tuż przed świętami, Księżyc połączy się z Jowiszem. Poczujemy wtedy wewnętrzną potrzebę samorozwoju, jednak nów Księżyca w Koziorożcu sprawi, że nie będziemy mieli siły na realizację wszelkich planów. Dzień później, 23 grudnia nadejdzie koniunkcja Księżyca z Uranem, co będzie sprzyjać rewolucyjnym zmianom. Właśnie wtedy warto wprowadzić wcześniejsze plany w życie - zwłaszcza dotyczące świąt. 

Ostatnim zjawiskiem astrologicznym zarówno tego miesiąca, jak i 2023 będzie koniunkcja Księżyca z Marsem 28 grudnia. To będzie nerwowa końcówka roku, ale zdecydowanie sprzyjająca tworzeniu postanowień noworocznych i odważnemu patrzeniu w przyszłość.