Wielka Opozycja Jowisza zjawisko, na które czekaliśmy wiele lat (niemalże 60) nadchodzi! Jest to wydarzenie ważne z punktu widzenia astronomicznego i astrologicznego. Co o nim wiemy i jak na nas wpływa?

Wielka Opozycja Jowisza - co to?

Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego, przez kilka najbliższych nocy będzie widoczny gołym okiem! Gazowy olbrzym znajdzie się jednak nie tylko w opozycji do Słońca. Z ziemskiego punktu widzenia, Jowisz i Słońce będą po przeciwnych stronach nieba, a jednocześnie w najmniejszej odległości od naszej planety. Tak blisko Ziemi Jowisz był ostatnio w... 1963 roku, a więc niemalże 60 lat temu! Podczas obecnie rozpoczynającej się Wielkiej Opozycji Jowisza dystans pomiędzy nim a naszą planetą wyniesie ok. 591,3 miliona kilometrów. 

Jowisz obecnie zbliża się do punktu orbity położonego najbliżej Słońca (peryhelium). Osiągnie go za niecałe cztery miesiące - 21 stycznia 2023 roku. Kiedy Ziemia znajdzie się w linii prostej pomiędzy Jowiszem i Słońcem, odległość dzieląca nas od największej planety Układu Słonecznego będzie najmniejsza. Kolejne takie zjawisko zajdzie dopiero za ponad 100 lat! Przewiduje się, że nastąpi to 7 października 2129 roku.

Wielka Opozycja Jowisza 2022 - kiedy obserwować i co przyniesie?

Według astronomów Jowisz po raz pierwszy znajdzie się w opozycji do Słońca 26 września 2022 roku ok. godz. 20 (są także inne wyliczenia wskazujące, że stanie się to ok. godz. 21:30). Planeta uplasuje się w gwiazdozbiorze Ryb, osiągając maksymalną jasność -2,9 mag. 

Z astrologicznego punku widzenia będzie to dobry czas dla wielu z nas. Zjawisku przypisuje się mistyczny charakter. Każdemu ze znaków zodiaku powinno więc przynieść swego rodzaju dar, który można interpretować na wiele sposobów. Jowisz jest planetą szczęścia, pomyślności i dobrobytu, a zatem dla jednych będzie oznaczał przypływ gotówki, a dla innych poprawienie się stanu zdrowia, czy znalezienie przedmiotu, który od dawna pozostawał zagubiony.

W czasie Wielkiej Opozycji Jowisza poczujemy się swobodniej w relacjach z innymi ludźmi, a także doświadczmy większej empatii. Łatwiej przyjdą nam również okazywanie ciepłych emocji i hojność.

Wielka Opozycja Jowisza - Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby: dobre wibracje w stałych związkach, otwarcie na miłość i nowe doznania

Zobacz także:

Wielka Opozycja Jowisza - Byk, Lew, Skorpion i Wodnik: zastrzyk gotówki, dobrostan, spokój ducha

Wielka Opozycja Jowisza - Baran, Rak, Waga i Koziorożec: efektywna komunikacja, rozwój osobisty, sukcesy zawodowe

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: