Trzeci sezon "Wataha" HBO

Jesteście fanami historii Straży Granicznej w Bieszczadach? Wygląda na to, że będzie trzeci sezon serialu "Wataha" na HBO. Nadawca telewizyjny HBO Europe potwierdził, iż trwają prace nad kontynuacją bardzo popularnej w naszym kraju serii.

„Wataha” to dość mroczny thriller -  opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę w Bieszczadach na granicy polsko-ukraińskiej. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota).

Serial "Wataha" o czym jest?

Akcja pierwszej serii toczy się współcześnie na pograniczu polsko-ukraińskim w Bieszczadach. To zewnętrzna granica Unii Europejskiej, przez którą wiodą szlaki przemytowe z Azji, zwłaszcza: ludzi, narkotyków i broni. Serial ukazuje pracę funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Pewnej nocy dochodzi do wybuchu w budynku dawnej strażnicy, a giną w nim niemal wszyscy oficerowie Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych. Cudem udaje się przeżyć tylko jednemu z nich – kapitanowi Wiktorowi Rebrowowi. Prowadzenie śledztwa zostaje powierzone młodej prokurator prokuratury rejonowej w Lesku – Idze Dobosz. Głównym podejrzanym o podłożenie ładunku staje się kpt. Rebrow, który próbuje oczyścić się z zarzutów, na własną rękę szukając sprawców. Dodatkowo zostaje wplątany w sprawę śmierci jednej z funkcjonariuszek Straży Granicznej – Natalii Tatarkiewicz. Dość szybko odkrywa, że padł ofiarą intrygi. W drugiej części serialu przenosimy się w czasie o cztery lata.

"Wataha" sezon 2 fabuła

Kapitan Rebrow ukrywa się w lasach po stronie ukraińskiej, będąc poszukiwanym listem gończym za ucieczkę z aresztu. Zmaga się z dziką naturą, a kontakt utrzymuje jedynie z dwojgiem przyjaciół – Michałem Łuczakiem oraz doktor Martą Siwą. Pogranicze jest nadal niespokojne, nie udało się rozbić wszystkich szlaków przerzutowych, a lokalny przemytnik Kalita – skazany kilka lat wcześniej – wychodzi z więzienia. W opowieści pojawia się też mroczny antagonista, czyli Adam "Grzywa" Grzywaczewski.
 
Drugi sezon serialu miał swoją premierę w 19 krajach, za pośrednictwem HBO Europe, m.in. w krajach Skandynawii.

Kiedy trzecia część "Watahy"?

Na razie nie wiadomo kiedy ruszą zdjęcia do trzeciego sezonu "Watahy", ale na pewno decyzja została podjęta i widzowie będą mogli po raz trzeci śledzić przygody kapitana Rebrowa w Bieszczadach. Nie możemy się doczekać, a Wy?