"Wataha 3": ruszyły zdjęcia do nowego sezonu serialu HBO

Serial HBO "Wataha" z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską, którego akcja rozgrywała się w Bieszczadach skradł serca widzów. HBO właśnie poinformowało, że ruszają zdjęcia do 3. sezonu serialu w reżyserii Olgi Chajdas.

Serial "Wataha 3" zaskoczy widzów, ponieważ zdjęcia do nowego sezonu rozpoczęto nie w Bieszczadach tylko w Warszawie. Jednak nie ma powodów do zmartwień, ponieważ już w przyszłym tygodniu ekipa wybiera się na kolejne miesiące w Bieszczady. Prace na planie "Watahy 3" potrwają do czerwca.

"Wataha 3": co wydarzy się w kolejnym sezonie?

Wiadomo, że na plan serialu "Wataha 3" wracają starzy bohaterowie: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Co zatem wydarzy się w 3. sezonie "Watahy"? 

Jak zapowiada Bogumił Lipski, producent "Watahy" z ramienia HBO: "Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon "Watahy". Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy."

Producenci serialu podkreślają, że jest zapotrzebowanie na dobre polskie produkcje: "Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią – powiedział Johnathan Young, VP Original Programming and Production, HBO Central Europe.

Za scenariusz trzeciego sezonu "Watahy" odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Czy będziecie oglądać 3. sezon serialu HBO "Wataha"?