Warkocze na krótkich włosach – jak zrobić?

Warkocze na krótkie włosy to przede wszystkim warkocze dobierane lub holenderskie – dzięki temu, że zaplatamy je od czubka głowy, krótkie kosmyki włosów nie wypadają i fryzura jest stabilna. Wizualnie splot będzie obejmował większą długość włosów, niż w przypadku warkoczy klasycznych, co ma duże znaczenie, gdy nasze włosy są krótkie.

Jak zrobić warkocze dobierane na krótkich włosach? Oto prosta instrukcja przedstawiająca sposób ich wykonania krok po kroku:

  • Warkocze na krótkich włosach zaczynamy od wydzielenia równego przedziałka na środku głowy i na całej jej długości, po rozdzieleniu włosów na pół, jedną część związujemy gumką, tak by nie przeszkadzała w zaplataniu drugiej.
  • Pleciemy od samego czoła, biorąc małe pasmo włosów i dzieląc je na 3 części. Dwa pierwsze sploty wykonujemy jak przy klasycznym warkoczu.
  • Kolejne sploty zaczynamy od dobrania małego pasma z wcześniej nieruszanej części włosów, łączymy je z jednym pasmem z zaczętego już warkocza i przekładamy między dwoma pozostałymi – również jak przy warkoczu klasycznym.
  • W ten sposób kontynuujemy zaplatanie naprzemiennie aż dojdziemy do dolnej części głowy i zdecydujemy, że od tego momentu warkocz nie ma już do niej przylegać, wówczas zbieramy pozostałe włosy i kontynuujemy zaplatanie warkocza klasycznego aż do końcówek, gotowy warkocz zabezpieczamy gumką.
  • To samo powtarzamy na wcześniej związanej partii i gotowe!

Warkocze holenderskie wykonujemy w ten sam sposób, zamiast jednak kolejne pasma przekładać od góry (nad środkowym pasmem), przekładamy je od spodu (pod środkowym pasmem).

Warkocz na krótkich włosach – jak zrobić?

Jeden warkocz z krótkich włosów może stanowić nieco większe wyzwanie, bo szanse na to, że kosmyki będą wypadać i brzydko odstawać są większe. Aby temu zapobiec, warto przed zaplataniem zastosować piankę stylizującą, która nieco usztywni włosy i ułatwi utrzymanie ich w miejscu, a na koniec fryzurę zabezpieczyć lakierem do włosów.

Warkocz dobierany na krótkich włosach możemy poprowadzić prosto przez środek głowy lub dowolnie zmienić jego kierunek, np. na bok, jednak ta wersja wymaga już nieco wprawy w zaplataniu. Jak zrobić warkocz na krótkich włosach?

  • Na początek włosy wyczesujemy do tyłu i zbieramy je razem. Wydzielamy pasmo przy czole i zaczynamy plecenie warkocza dobieranego lub holenderskiego.
  • Kolejne pasma wydzielamy prostopadle do warkocza, tak by całość była równa i schludna. 
  • W ten sposób kontynuujemy zaplatanie do wybranego momentu, a następnie przechodzimy w klasyczny warkocz.
  • Koniec możemy zwyczajnie zabezpieczyć gumką lub jeśli długość naszych włosów na to pozwala – zrobić małego koka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

holenderskie0

holenderskie1

Choć warkocze same w sobie są już ciekawą fryzurą, możemy je jeszcze bardziej urozmaicić. Warkocze na krótkich włosach mogą prezentować się jeszcze lepiej, a długość włosów wcale im nie ujmuje.

Pierwszą ciekawą propozycja fryzury z warkoczem na krótkich włosach jest połączenie włosów rozpuszczonych z warkoczami dobieranymi. Wystarczy, że zaczniemy zaplatać zwykłe warkocze dobierane, zakończymy je mniej więcej na czubku głowy i zabezpieczymy gumką w kolorze włosów. To wszystko! Fryzura wygląda pięknie i jest bardzo komfortowa.

Popularne w ostatnim czasie holenderskie2 z kolorowymi włosami syntetycznymi nie są zarezerwowane tylko dla posiadaczek długich włosów! Długość nieco za ramiona jest wystarczająca, aby wpleść sztuczne pasma i tym samym wydłużyć nasze włosy. Fryzurę tę wykonuje się w salonach fryzjerskich lub u osób, które zajmują się tym prywatnie. Zrobienie ich samodzielnie również jest możliwe, ale wymaga doświadczenia i wprawy.

Zaplatanie warkoczy holenderskich lub dobieranych możemy zakończyć nie tylko warkoczem klasycznym, a np. kucykiem z obwiązaniem gumki pasmem włosów. Sposób ten jest nieco szybszy do wykonania, a wygląda równie dobrze i może stanowić miłą odmianę dla najpopularniejszej wersji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

holenderskie5