Czy krem przeciwzmarszczkowy naprawdę działa?

Niezależnie od wykonywanej pracy, stosowanych kosmetyków, stresu czy otoczenia w którym żyjemy upływ czasu w końcu zostawi ślad na skórze. Do dziś naukowcy nie wynaleźli cudownego sposobu, który by zawiesił proces starzenia się. Nie znaczy to, że nie masz wpływu na nasilenie się procesu starzenia. Ochrona przed czynnikami przyspieszającymi powstawanie zmarszczek, zdrowa dieta czy wreszcie higieniczny tryb życia mają ogromny wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakiej kondycji będzie twoja skóra w dojrzałym wieku. Równie ważne są praiwdłowe nawyki pielęgnacyjne, w tym także kosmetyki z kremem przeciwzmarszczkowym na czele.

Produkty z kawiorem oraz kolagenem zupełnie zdominowały sekcję przeznaczoną walce z objawami starzenia się skóry. W zależności od kondycji cery i twoich potrzeb, dowiedz się, który krem przeciwzmarszczkowy będzie lepszy dla twojej skóry – kolagenowy czy z kawiorem.

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Skutecznie radzi sobie z korekcją objawów starzenia się skóry, m.in. brakiem elastyczności oraz sprężystości. Nowoczesne formy kolagenu dodatkowo stymulują naturalną odnowę naskórka, dzięki czemu nie tylko wygląda młodziej, ale jego stan również ulega poprawie. Kolagen dodatkowo ma bardzo dobre działanie nawilżające. Skutecznie ogranicza transepidermalną utratę wody, dzięki czemu zapasy nawilżenia ulokowane w skórze właściwej, istotne dla utrzymania młodego wyglądu skóry, nie zostają naruszone. Ma to niebagatelne znaczenie w unikaniu przedwczesnego pojawiania się zmarszczek oraz – w przypadku osób ze skórą dojrzałą – nasilenia się procesu starzenia się skóry. Dlatego właśnie uważa się kolagen za jeden z najskuteczniejszych surowców kosmetycznych, który zarówno przeciwdziała wczesnemu powstawaniu zmarszczek, jak i walczy z oznakami upływu czasu, gdy już się pojawią.

Kawior na zmarszczki

Kawior zawiera mnóstwo cennych substancji - minerałów, witamin (m.in. A,D i E) oraz kwasów tłuszczowych. Ten luksusowy składnik świetnie pobudza naturalną odnowę komórkową, dzięki czemu zauważalnie poprawia stan dojrzałej, przemęczonej lub pozbawionej blasku skóry. Jednocześnie kawior jest bardzo skuteczny w walce ze zmarszczkami. Łatwo rozpoznać kobiety, które regularnie stosują kosmetyki z kawiorem. Ich skóra zachwyca gładkością, a zmarszczki niezauważalne na pierwszy rzut oka. Ikra jesiotra to także bogactwo antyoksydantów, dzięki czemu nie tylko skutecznie chroni skórę przed wolnymi rodnikami, ale również wzmacnia naturalne właściwości obronne. W efekcie skóra zachwyca młodzieńczą i pełną blasku kondycją, ale dodatkowo jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem przeciwzmarszczkowy odgrywa ogromną rolę w kosmetyczce zadbanej kobiety. Wybierz swój idealny i przetestuj na własnej skórze, że nigdy nie jest za wcześnie… ani za późno, by zacząć go regularnie stosować.