Pomysł na wakacje 2020

Stan Floryda nazywaną jest Bramą do Karaibów. Jej symbol to kwiat pomarańczy, a z każdego miejsca jest mniej niż 100 km do morza. Znamy ją wszyscy, przynajmniej ze słyszenia: najsłynniejszy park rozrywki na świecie Walt Disney World Resort, Cape Canaveral, najsłynniejszy kosmodrom na świecie, Florida Keys z najsłynniejszą wyspą Key West, gdzie żył i tworzył Ernest Hemingway i oczywiście Miami z najsłynniejszymi plażami na świecie.Dźwięczna nazwa pochodzi od słowa „mayami” z dialektu Indian Tequesta, co znaczy słodka woda. Tu „zimno” znaczy 20°C +, dzięki czemu przez cały rok wspaniałe plaże, jak magnes przyciągają spragnionych słońca, a wieżowce dzielnicy biznesowej kontrastują z kolorowymi budynkami art dèco. Miami nazywane jest stolicą Ameryki Łacińskiej i rzeczywiście jest stąd bliżej do Hawany niż do stolicy stanu. Na jego niepowtarzalną atmosferę składają się karaibski luz, latynoamerykański temperament, hipsterskie klimaty i wielkie bogactwo.

Urlop w Miami co warto zobaczyć?

Pierwsze skojarzenie z Miami? Oczywiście „Policjanci z Miami”, kultowy serial z lat 80. XX w. Pełne życia miasto zagrało w niezliczonych produkcjach filmowych. „Człowiek z blizną” z Al Pacino, „Bodyguard” z Kevinem Costnerem, „Dexter”, jedna z części serii o agencie 007 – „Casino Royale” z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda to tylko ułamek filmowej kariery miasta. Ikony i kwintesencja Miami  to Sobe & Ocean Drive. Ocean Drive, słynna promenada, biegnie wzdłuż kultowej South Beach (SoBe) – plaży i dzielnicy. Niezapomnianym widokiem jest Ocean Atlantycki, plaża i charakterystyczne kolorowe budki ratowników, które urosły do rangi kolejnego symbolu miasta. SoBe jest rozrywkowe, tętni życiem od zmroku, jest miejscem spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby wziąć udział w niekończącej się zabawie. Jest tu mnóstwo restauracji, barów, klubów, z przepięknie odrestaurowanymi budynkami w stylu art dèco i fantastyczne sklepy. Miami od zawsze przyciągało wielkie pieniądze, artystów, modelki, teraz także celebrytów. W bajecznych rezydencjach mieszkają najbogatsi i najsłynniejsi, a rozmach ich posiadłości często można zobaczyć tylko przepływając statkiem. Tutaj nie samochód, ale jacht wyznacza status. W ekskluzywnych marinach czekają nowoczesne, luksusowe jachty, nad których ceną lepiej się nie zastanawiać.

Little Havana, czyli mała Kuba

Jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic Miami ulubiona przez turystów jest Little Havana. Tu od dziesiątków lat przybywają emigranci z Kuby, której losy wplatają się w historię Florydy. Tu mówi się po hiszpańsku, a mieszkańcy kultywują kubańskie zwyczaje. Niezwykły koloryt Małej Hawany sprawił, że ciągle przybywa tu klubów i dyskotek. Pełna kolorów jest także Art District Wynwood Walls, przyprawiająca o zawrót głowy ekspresyjnymi graffiti w wyrazistych kolorach, których autorami są najsłynniejsi twórcy Street Art.

Co zjeść w Miami? Najlepsze tipy

Na wakacjach w Miami będzie tysiące okazji aby poznać floribbean, specyficzną kuchnię, która jest niezwykłym połączniem wszystkich kuchni świata z mocnym, karaibskim akcentem. Od wielkiego hamburgera, do tak samo smacznych jak w Hawanie, wyrafinowanych dań kubańskich. „Swoje” potrawy przywieźli tu także, m.in.: Haitańczycy, Jamajczycy i Peruwiańczycy. Europa jest reprezentowana przez Włochy, Hiszpanię, Francję i Niemcy. Wszędzie można wypić café Cubano – słodką i bardzo mocną odmianą espresso.

Jeśli macie ochotę już zarezerwować wakacje 2020, kliknijcie tutaj.