Waga i Bliźnięta są rządzeni żywiołem powietrza. Oznacza to, że obydwoje uwielbiają przemierzać podniebne przestworza intelektu. A korzystając z tego, że układy planet są tak miłe, że udostępniają nam w kosmogramach potencjały zdarzeń osób urodzonych w danym znaku zodiaku, spróbujmy zasymulować, jak wyglądałoby życie, gdyby Waga i Bliźnięta się spotkali. 

 1. Czy horoskop partnerski wróży im szczęśliwe życie? Trochę tak, a trochę nie.
 2. A może na ich pięknej, zainspirowanej specyficznym układem planet drodze drodze do szczęścia stanie zazdrość? Być może, bo Waga i Bliźniak to niespokojne, rządne wrażeń duchy. 
 3. Jakie szanse mają Waga i Bliźnięta? Spore, jeśli się dogadają, co zresztą uwielbiają robić.
 4. Ci ich łączy a co ich dzieli? Entuzjazm i niezdecydowanie. 

Czy Waga i Bliźniak pasują do siebie? - symulacja spotkania i miłości

Co byłoby, gdyby Waga i Bliźnięta się spotkali? Zacznijmy od początku. Pewnego dnia, o określonej godzinie, pod konkretną szerokością geograficzną przychodzą na świat dwie osoby. Owe szczególne momenty urodzenia wpływają na charaktery osób urodzonych akurat wówczas kiedy Słońce przebywało w Wadze i Bliźniętach, bo (jak twierdził szwajcarski psychiatra i naukowiec Carl Gustav Jung) "cokolwiek powstaje lub zdarza się w tym momencie czasu, ma cechy tego momentu czasu". Wszystkie informacje tworzą szczególny kosmogram, będący jednak zaledwie potencjałem możliwości zdarzeń, bo - jak czytamy w książce "Mandala życia. Astrologia - mity i rzeczywistość" - kosmogram nie wyznacza biegu zdarzeń w życiu człowieka, określając zaledwie predyspozycje i predestynacje do podejmowania działań. Na to, jak przeżyją życie Waga i Bliźnięta, jak i Ryby i Skorpion, Wodnik i Waga czy Rak i Ryby wpływa wolna wola dwojga ludzi. Stwórzmy zatem scenariusz, jak mogłoby potoczyć się spotkanie Wagi i Bliźniaka:

 1. Błyskotliwe Bliźnięta szukają partnera błyszczącego intelektem, urokiem osobistym i charyzmą.
 2. Waga także szuka kogoś nietuzinkowego.
 3. Jako osoby niezwykle kreatywne wspólnie pracują w agencji reklamowej.
 4. Albo, spragnieni błyskotliwych inspiracji, spotykają się na wystawie malarstwa współczesnego, przeglądzie alternatywnych filmów, festiwalu lub w galerii sztuki.
 5. Ich drogi się przecinają.
 6. Tworzy się pomiędzy nimi naturalna chemia wykraczająca poza cielesną sferę.
 7. Urok osobisty, uroczy uśmiech, bardzo przekonujący głos i zniewalająca słodycz Wagi zniewala Bliźnięta. A Waga widzi w Bliźniętach dobrego kompana do zabawy i szansę na intrygującą miłość.
 8. Waga i Bliźnięta wywierają na sobie bardzo pozytywne wrażenie.
 9. Podoba im się w sobie zapach, styl ubierania, wygląd zewnętrzny, dotyk, bo oboje odbierają świat przez zmysły.
 10. Flirtują.
 11. I jeszcze raz flirtują, bo inteligentne, towarzyskie i bezpretensjonalne Bliźnięta uwielbiają rozmawiać i robią to błyskotliwie. A urodzone pod wpływem planety miłości Wenus wagi są zachwycone tak bajkowo zapowiadającym się romansem.
 12. Razem żartują, mając podobne poczucie humoru.
 13. Rozmawiają nawet w łóżku.
 14. Wzajemnie się inspirując.
 15. Mają o czym ze sobą rozmawiać, bo oboje lekko podchodzą do życia i mają szalone pomysły.
 16. Pojawia się problem – bo Bliźnięta mają podwójną naturę i mogą zmienić zdanie!
 17. Lecz ich znakami rządzi powietrze, więc naturalnie dogadują się.
 18. Ale lecą iskry.
 19. Kochankowie oddają się spędzaniu czasu nie tylko ze sobą, ale chodząc na imprezy, festiwale, z radością bawiąc innych i stając się ulubieńcami towarzystwa.
 20. Kupują wspólnie mieszkanie. Najlepiej apartamentowe, bo Wagi ciągnie do pięknych luksusowych wnętrz, ale Bliźnięta wolą zamieszkać w loftowym strychu, bo lubią eksperymentować.
 21. Ale oboje są niezdecydowani. Ale Bliźnięta jeszcze bardziej, więc Waga zaczyna naciskać na związek.
 22. Bliźnięta nie lubią być pod presją,
 23. Waga staje się jeszcze bardziej apodyktyczna.
 24. Bliźnięta czują się nieco osaczone, niczym przyszpilone motyle.
 25. Pojawiają się pierwsze problemy.
 26. Waga ceni konsekwencję i dostrzega nieodpowiedzialność Bliźniąt.
 27. Bliźnięta dostrzegają, że cenią w życiu coś więcej niż stabilizację.
 28. Dostrzega też Waga, że Bliźnięta są zbyt mało romantyczne.
 29. Zmiennie, inspirowane wiatrem Bliźnięta odchodzą, korzystając z tego, że planety przypisały im skłonność do kontaktów towarzyskich. Ich szalony geniusz szuka nowej przystani. Ich znakiem rządzi Merkury związany z komunikacją, więc ciągnie ich do ludzi. Chcą mówić, mówić, mówić...
 30. A w tym czasie Waga przeżywa zawód miłosny, tym bardziej że jest niezwykłą romantyczką rządzoną przez planetę Wenus.
 31. Może być jednak zupełnie inaczej. Podobne poglądy i podejście do życia może sprawić, że Waga i Bliźnięta będą do siebie wracać a nawet nigdy od siebie nie odejdą, bo gdzie znajdą równie błyskotliwych, pełnych uroku partnerów?
 32. Poza tym rozmowa, rozmowa i rozmowa – jest szansą na pokonanie problemów. Ponieważ Bliźniak i Waga tak lubią prowadzić rozmowy, że nie spoczną zanim nie dojdą do porozumienia. 

SPRAWDŹ TAKŻE:

Jakim partnerem są Bliźnięta? Bliźnięta jako znak zodiaku kochający towarzystwo

Waga i Bliźnięta nie potrafią żyć w samotności. Oddychają bliskością innych osób. O ile Byki kochają pieniądze, to dla Bliźniąt nawet największe pieniądze nie dadzą takiego szczęścia jak relacja z drugim człowiekiem. Bliźnięta właściwie przez całe życie poszukują bratniej duszy. Te poszukiwania popychają je w kolejne romanse. Są ognistymi kochankami, skłonnymi do eksperymentów. Pamiętajcie też, że Bliźniak to - jak zauważa Hanna Bakuła w książce pt. "Jak stracić przyjaciół. Poradnik astrologiczny" - "urodzony kłamca i blagier. Żyje w świecie swojej wyobraźni, mieszając fantazję z rzeczywistością. Oszukuje bez przerwy, nawet podając godzinę przypadkowemu przechodniowi. Zdolny jest do najgłupszego błazeństwa i to po nic. Zawsze spóźniony, przystrojony dziwacznie, ugania się za wszystkimi kobietami. 

Jakim partnerem jest Waga? To idealny partner do flirtu

Waga i Bliźnięta uwielbiają flirtować, ale Waga kocha stan zakochania. Jako osoba pod wpływem planety Wenus uwielbia dreszcz emocji towarzyszącymi stanowi zakochania. Uwielbia, zresztą podobnie jak Bliźnięta, flirtować i to niekoniecznie w łóżku. Fascynuje ją sama gra miłosna. Szuka miłości, ale chce być też niezależna. Często, podobnie jak Bliźnięta, jest niezdecydowana. 

Czy mężczyzna Waga i kobieta Bliźnięta pasują do siebie?

Pan Waga i pani Bliźniak tworzą związek:

 • stymulujący 
 • komunikatywny – oboje mają potrzebę rozmowy i przebywania w swoim towarzystwie 
 • czasem niezgrany – kiedy Bliźnięta uznają, że Waga od nich za dużo wymaga. Poza tym, mimo że oboje są towarzyscy i błyskotliwi, to Waga bardziej przypomina cichy wiatr a Bliźnięta huragan
 • intrygujący – z drugiej strony ta mieszanka spokojnej harmonii Wagi z nieprzewidywalnością Bliźniaka może być ciekawa 
 • kompatybilny – kobietę Bliźnięta pociąga w Wadze to, że zna on odpowiedź na każde pytanie i za urokliwą delikatność, a Waga docenia Bliźnięta za to, że ją stymuluje 
 • umysłowy - zaczyna się w umyśle. Bardziej analityczny pan Waga intryguje kreatywną kobietę Bliźniaka, a ich rozmowy często kończą się ciekawą konkluzją.

Czy mężczyzna Bliźnięta to idealny partner dla Wagi?

Kobieta Waga z Bliźniakiem tworzą związek:

Zobacz także:

 • flirtujący – kobieta Waga użyje swoich kobiecych sztuczek, aby złowić Bliźnięta w sieć. Jest duża szansa, że przyciągnie Bliźniaka nawet od pierwszego wejrzenia. 
 • niezwykle żywiołowy – czarujący kobiety Bliźniak kiedy spotka w swojej podróży Wagę to oboje zachwycą się swoim urokiem osobistym
 • wymykający się – zarówno Bliźniak jest czarujący błyskotliwą inteligencją, jak i Waga. A jednak Waga częściej szuka w związku spokojnej przystani, chcąc się ustatkować. Bliźniak musi nauczyć się być też cierpliwym. 
 •  przyciąga adoratorów. To może skończyć się zdradą. 

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Bliźnięta i Waga – zgodność w łóżku i miłości erotycznej 

Seks Wagi i Bliźniaka jest bardzo komunikatywny, bo oboje nie mają zahamowań, aby informować wzajemnie o swoich potrzebach. I o fantazjach. Waga, jako uwodzicielska bogini, elegancka i wiotka niczym anielica czy inna rusałka, piękna do później starości, doda relacjom seksualnym zmysłowości a Bliźniak otworzy Wagę na nowe doświadczenia. Bliźnięta bywają niezdecydowane i obojętne na emocje, ale zmysłowa Waga zainspiruje je do dalszej gry. Niestety, jak zauważa Hanna Bakuła w książce "Poradnik astrologiczny", skłonna do intryg Waga może porzucić łóżko Bliźniaka, i zresztą vice versa. A przynajmniej zdradzić Bliźniaka w marzeniach z jakimś południowoamerykańskim bohaterem telenoweli. O ile Bliźniak już wcześniej nie zdradzi Wagi z samym sobą, w którym jest bez pamięci zakochany. 

Mocne i słabe cechy związku – szanse i zagrożenia

Dla Wagi i Bliźniąt nicią porozumienia jest rozmowa i naturalna chemia. Oboje są towarzyscy i rozrywkowi. Słabym punktem jest to, że Bliźnięta nie lubią przepraszać, a mają za co przez swój tak zwanie niewyparzony język. Wadze może być trudno zapomnieć krytykę, bo bardzo liczy się z opinią innych. Poza tym irracjonalne zachowanie Bliźniąt może czasem irytować Wagę, a wręcz dezorientować. W dodatku trudno jej swoją urazę zakomunikować, bo boi się kolejnej krytyki, a Bliźnięta mogą nie odczytać o co Wadze chodzi, gdyż są nieco powierzchowne w czytaniu cudzych emocji. Z czasem jednak nauczą się delikatności. Związek Wagi i Bliźniąt ma duże szanse, o ile obydwoje będą pielęgnować miłość.

Warto jednak wiedzieć, że związek dwojga tak niezdecydowanych dusz sprawia, że przyszłość nie jest pewna. Waga może też irytować Bliźnięta swoim bałaganiarstwem. Więc może się ewakuować do Byka, który jest podobnie zmysłowy, albo do równie wolnego duchem Strzelca. O ile wcześniej nie urzeknie jej intrygujący jak ona Wodnik lub przedziwna Ryba, chociaż nie, ten ostatni związek raczej by się nie udał. 

Czy Bliźnięta i Waga pasują do siebie?

Nieporozumienia nieporozumieniami, ale czy Waga pasuje do Bliźniąt a Bliźnięta do Wagi? Trzeba przyznać, że nie jest to para idealna, ale połączona silną więzią. Ceniące wolność Bliźnięta mogą czuć się nieco osaczone przez oddane Wagi. Obydwa znaki powietrzne mają jednak dużą szansę na miłość o ile ich relacja będzie opierała się na wzajemnym zaufaniu i szacunku do ograniczeń. Warto też pamiętać, że znaki z tego samego żywiołu zawsze będą sobie bliskie. I tak jak ziemia dogada się z ziemią, woda z wodą, ogień z ogniem, powietrze dogada się z powietrzem. Jeśli chcecie dopełnić wiedzę o sobie o inne sztuki mantyczne, sprawdźcie również numerologię partnerską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: