"W lesie dziś nie zaśnie nikt" na Netflix

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to pierwszy polski slasher, który miał mieć swoją premierę kinową 13 marca. Jednak w związku z pandemią koronawirusa, początkowo premierę przesunięto, a teraz ostatecznie dystrybutor filmu poinformował, że widzowie będą mogli obejrzeć film od dzisiaj na platformie Netflix.

Film „W lesie dziś nie zaśnie nikt” został dziś udostępniony dla polskich widzów w serwisie Netflix. Dzięki temu publiczność pragnąca obejrzeć pierwszy polski slasher, będzie mogła zrobić to już teraz. To dla nas ważny i wyjątkowy krok, pozwalający przedstawić ten pełen grozy i humoru obraz w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego polskim odbiorcom, którzy od dłuższego czasu wyrażali swoje zainteresowanie tą produkcją. - tak brzmi oświadczenie producenta.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - o czym jest film, który obejrzymy na Netflix?

Akcja filmu "W lesie dziś nie zaśnie nikt" rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to nowy film Bartosza M. Kowalskiego twórcy kontrowersyjnego "Placu zabaw", który zdobył nagrody na międzynarodowych festiwalach w Gdyni, Londynie, Melbourne, Koszalinie oraz m.in. nominację do paszportu "Polityki".

Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem, żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju — mówi o filmie Bartosz M. Kowalski.

Reżyser dał się poznać jako twórca kontrowersyjnego "Placu zabaw", który przyniósł mu liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach w Gdyni, Londynie, Melbourne, Koszalinie oraz m.in. nominację do paszportu "Polityki".

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" na Netflix: Julia Wieniawa i Wiktoria Gąsiewska w rolach głównych

W rolach głównych wystąpią zdolni aktorzy młodego pokolenia. Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela i Michał Lupa - to oni wcielą się w główne role młodzieży walczącej o przetrwanie. Towarzyszyć im będą znane i cenione nazwiska: Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski oraz Michał Zbroja.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" na Netflix: zwiastun filmu:

Kto z Was zasiądzie dzisiaj i obejrzy film "W lesie dziś nie zaśnie nikt" na Netflix?