Lubicie nurkować i oglądać rafy koralowe? Jeśli boicie się pływać na głębokiej wodzie i nie miałyście odwagi tego zrobić, będziecie mogły podziwiać podwodny świat za grubą szybą. Na przykład podczas kolacji z ukochanym. W Norwegii powstanie pierwsza w Europie podwodna restauracja! Betonowa konstrukcja obrośnięta roślinnością, z 10-metrowym oknem panoramicznym, stanie się częścią oceanicznego ekosystemu. Projekt zostanie zrealizowany na najbardziej wysuniętym na południe punkcie na linii brzegowej Norwegii. Prace nad nim ruszają na początku lutego, ich koniec jest przewidziany na początek 2019 roku. 

Podwodna restauracja będzie się nazywać "Under" i zostanie umieszczona 5 metrów pod powierzchnią morza. Bez obaw, jej konstrukcja ma być odporna na sztorm oraz najgorsze warunki pogodowe. Lokal zostanie zaaranżowany na trzech poziomach. Wiadomo już, że pomieści około 100 osób. Znajdzie się w nim bar przeznaczony do picia szampana, sala z dwoma długimi stołami oraz kilkoma małymi, ustawionymi naprzeciwko długiego na 4 metry akrylowego okna.

Całość ma przypominać peryskop, by nie budzić klaustrofobicznych skojarzeń. Pomóc ma w tym dobre oświetlenie restauracji i komfortowe, drewniane wnętrza. Za stworzenie podwodnej restauracji odpowiada studio projektowe Snøhetta. Efekt ich dotychczasowej pracy można podziwiać w niezwykłych wnętrzach Norwerskiej Narodowej Opery, Baletu w Oslo czy budynku Bibliotheca Alexandriana w Egipcie.