Lustro to jeden z najbardziej tajemniczych przedmiotów w naszym otoczeniu. Uważane bywa za magiczny portal do innego świata. To z tego powodu zaleca się zakrywanie luster w różnych sytuacjach, unikanie powielania odbić, trzymania go w sypialni czy częstego przeglądania się. Magia lustra sprawia, że należy o nie dbać i postępować z nim niezwykle ostrożnie. Co jednak zrobić, gdy lustro się stłucze? Czy nie ma ucieczki przed fatum? Mamy na to radę. Uważaj na te 3 rzeczy, gdy zbijesz lustro. To sprawi, że unikniesz wielkiego pecha. Zobacz i zapamiętaj te szczegóły.

Gdy zbijesz lustro, uważaj na te 3 rzeczy

Legendarna klątwa stłuczonego lustra znana jest na całym świecie. Powszechnie uważa się, że zbite zwierciadło przynosi 7 lat nieszczęścia i pecha. Podobno ten przesąd spowodowany był niegdyś wysoką ceną lustra. Kto je zbił, przez kolejne lata nie mógł sobie pozwolić na kolejny zakup.

Jak jest dziś z pechem powodowanym przez rozbite lustro? Większość osób dalej wierzy w fatum, które może pojawić się po zniszczeniu lusterka i 7 lat nieszczęścia. Czy da się go uniknąć i zmylić pecha? Okazuje się, że tak, ale należy zachować bardzo ważne kroki. W ten sposób zminimalizujemy negatywne skutki wywołane przez rozbite lustro.

Uważaj na te 3 rzeczy, gdy zbijesz lustro:

  • nie należy przeglądać się w odłamkach, starać się nie wchodzić w zakres odbicia,
  • trzeba unikać bezpośredniego kontaktu odłamków lustra z ciałem, zebrać szkło ostrożnie przez rękawiczkę lub ścierkę,
  • nie dopuścić do odbicia widoku odłamków lustra w innym lustrze – to może przynieść klątwę.

Co ważne, w przypadku konieczności usunięcia lustra (rozbitego, ale także tego w całości), nie wolno wyrzucać go do śmieci. Powoduje to ogromnego pecha, przynosi wiele przykrości i niepowodzeń w codziennym życiu. Spowodowane jest to kumulowaniem się w lustrze energii właścicieli. Jeśli wyrzucone lustro zostanie uszkodzone, fatum wróci do miejsca, w którym się ono znajdowało. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio pozbyć się resztek stłuczonego lustra.

Zobacz też:

Co zrobić ze stłuczonym lustrem?

Nawet jeśli lustro znajduje się w bezpiecznym miejscu i bardzo nie dbamy, czasem nie da się uniknąć stłuczenia lustra. Poza zachowaniem ważnych 3 kroków ostrożności gdy zbijesz lustro, o których wspominaliśmy powyżej, warto wiedzieć, co zrobić z resztkami rozbitego zwierciadła. Jak się zachować, by odsunąć od siebie pecha i nieszczęścia?

Zobacz także:

Specjaliści wskazują, że wyrzucenie odłamków do zmieszanych śmieci może nawet przynieść klątwę. Lustra nie można także wyrzucać do pojemników na szkło. Jedyną bezpieczną opcją na pozbycie się rozbitego lustra jest posypanie odłamków solą, zawinięcie ich w ciemny materiał i zakopanie w ziemi. Warto wykonać także magiczny rytuał na pozbycie się pecha po stłuczeniu lustra, by oczyścić po nim energię.

Sprawdź także: