Przesądy nieustannie wiążą się ze znakami mówiącymi o przyszłości. Dzięki zwróceniu uwagi na pozornie zwykłe czynności możesz odczytać przestrogę lub zapowiedź dobrej wiadomości. Dotyczy to zwłaszcza symbolicznego serca domu. Uważaj na ten 1 wyjątkowy znak w kuchni. Jeśli go zauważysz, zdradzi, co cię czeka w kwietniu. Przeczytaj, co niesie istotne znaczenie.

Jaki znak w kuchni zdradzi, co cię czeka w kwietniu?

Wierzenia ludowe często krążą wokół tematu codziennych spraw, domu, a zwłaszcza kuchni. To w tym pomieszczeniu najczęściej dzieje się magia i pojawiają się znaki. Składniki kuchenne mają magiczne właściwości i sprawiają, że możemy odmienić nasze życie. Wiele z ludowych wierzeń dotyczy chleba, ponieważ jest to symbol wszelkiego pożywienia. Ważne jest nie tylko to, jak kroimy chleb czy jak układamy bochenek na stole. Gdy ukroisz już odpowiednie kromki i zechcesz zrobić z nich kanapki, uważaj przy nakładaniu masła. Jeśli chleb posmarowany masłem spadnie ci na podłogę, czeka cię wyjątkowy znak w kuchni – wróżba na nadchodzący miesiąc:

  • gdy chleb spadnie masłem do góry – zapowiada bogactwo, dobrobyt i dobrą wiadomość,
  • gdy chleb upadnie masłem do dołu – otrzymasz złą wiadomość, stracisz pieniądze i czeka cię pech.

Kiedy spotka cię taka sytuacja, że chleb posmarowany masłem spadnie na podłogę, koniecznie szybko podnieś kromkę, oczyść ją i ucałuj na znak szacunku. Podobno błyskawiczna reakcja może zamieszać szyki losu i odwrócić negatywny znak. Inny sposób na uniknięcie pecha to podniesienie kromki i posmarowanie jej z obu stron. Jeśli zjesz taką oryginalną kanapkę, pech znacznie się pomniejszy. To jednak nie wszystkie kuchenne znaki związane z chlebem, który spadł na podłogę.

Zobacz też:

Inne przesądy o spadającym chlebie

Chleb to stały element diety większości z nas. Bochenek obecny jest z nami od niepamiętnych czasów. Jest tak zakorzeniony w kulturze, że w niektórych wierzeniach bywa elementem amuletów i rytuałów. Wszyscy wiemy, że nie powinno się doprowadzać do tego, by pieczywo upadło na ziemię. Wspominaliśmy powyżej przesąd, który głosi, że gdy chleb posmarowany masłem upadnie na podłogę, czeka nas wróżba na przyszłość. Krojenie chleba wiąże się z kilkoma innymi przesądami o spadającym chlebie:

Pamiętaj też, że nie wolno marnować chleba i bawić się nim, ponieważ przynosi to pecha i może nawet przynieść przepowiednię głodu. Należy szanować wszelkie pożywienie i dary natury.

A ty w jakie przesądy o chlebie wierzysz? A może znasz więcej znaków związanych z upuszczoną kromką chleba? Daj nam znać w komentarzu na naszych mediach społecznościowych.

Zobacz także:

Sprawdź także: