Fine Dining Week kiedy rusza festiwal?

Od 25. sierpnia do 3. września odbędzie się trzecia edycja Fine Dining Week. Popisowe, pięciodaniowe menu w pięknej oprawie goście skosztują w festiwalowej cenie 119 złotych. Właśnie ruszyły rezerwacje na stronie www.FineDiningWeek.pl. Możecie tam zarezerwować stolik dla min. dwojga i spróbować potraw w najlepszych restauracjach w całej Polsce. Nawet takich, które normalnie mogą poważnie nadszarpnąć nasz budżet. Płaci się tam nie tylko za wykwintne dania, ale też za jakość obsługi - wyjście do restauracji ma być bowiem swego rodzaju świętem. I z tego założenia wychodzą twórcy Fine Dining Week, którzy w trosce o nasze portfele, oferują doświadczenie w regularnej cenie, bez względu na to, do której restauracji chcemy się wybrać. 

Menu pokazowe to menu, na które składają się najlepsze pozycje z karty danej restauracji. 

Festiwal ma za zadanie uświadomić i wyjaśnić, czym fine dining rzeczywiście jest. Chcemy pokazać gościom, czym jest sztuka restauracyjna najwyższej próby, dlatego w ostatnim tygodniu sierpnia najlepsze restauracje w stolicy zaserwują gościom pięć dań, które na długo zapiszą się w ich pamięci., mówi pomysłodawca projektu Paweł Światczyński. 

Czym jest fine dining?

Na kulturę tzw. fine dining składają się: jakość gourmet, ekskluzywność, lokalność, świeżość, kulinarna sztuka kompozycji smaków oraz mistrzostwo w kreowaniu wielozmysłowego doświadczenia dla najbardziej wymagających gości. 

Jakość gourmet w kuchni fine dining to dobry, z najwyższej półki, często trudny do zdobycia produkt. Jego wysoka cena wynika z nietuzinkowej obróbki oraz włożonych w przygotowanie nakładów pracy. Inne cechy tej kuchni, jak lokalność czy sezonowość, to jedyny sposób na świeżość produktów. Wielozmysłowe doznania wynikają z doświadczenia szefa i jego kreatywności – to ciągła zabawa ze strukturą, konsystencją i zmysłowym odbiorem gości restauracji., wyjaśnia szef kuchni restauracji Dyletanci, Rafał Hreczaniuk.

Nam, jako patronkom wydarzenia, pozostaje życzyć Wam udanych wyborów i... smacznego! Pełną listę restauracji biorących udział w Fine Dining Week znajdzie TUTAJ.