Czy da się usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego całe szczęście nie jest procedurą skomplikowaną tak, jakby się mogło wydawać. Efekty nieudanej pracy lingeristki, lub kosmetyczki, możemy odwrócić za pomocą dwóch metod - laserem, lub przez podanie preparatu (tzw. Remover). Metoda usuwania makijażu permanentnego u danej osoby, jest dobierana ze względu na kolor podanego wcześniej pigmentu, miejsca makijażu, a także głębokości, na jakiej pigment został umiejscowiony. 

Usuwanie makijażu permanentnego laserem 

Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera, to bardzo skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego pigmentu. W uproszczeniu, energia wysyłana przez laser rozbija pigment pod skórą na mniejsze cząstki, które następnie mogą zostać usunięte, w naturalnym procesie immunologicznym organizmu. Barwnik zostaje zneutralizowany. Usuwanie makijażu permanentnego laserem wymaga najczęściej kilku sesji, a zależy to od rodzaju pigmentu, który chcemy usunąć, głębokości na którą został podany barwnik, oraz fototypu skóry (jak skóra reaguje na promieniowanie). Najczęściej, do całkowitego usunięcia niechcianej kreski, potrzeba kilku zabiegów, powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach. 

Czy usuwanie makijażu permanentnego boli? 

Do niedawna, laserowe usuwanie makijażu permanentnego mogło wiązać się z bólem, który klientki opisują jako kłucie i pieczenie skóry. Medycyna estetyczna korzysta już jednak z nowoczesnej technologii, jaką dają lasery Pico (laser pikosekundowy) - wykorzystujące bardzo krótką wiązkę laserową, która jest delikatniejsza dla skóry, a mimo wszystko skuteczna. Oczywiście, doznania podczas zabiegu zależą od indywidualnego progu bólu klienta.

Usuwanie makijażu permanentnego preparatem

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą preparatu (remover makijażu permanentnego), to metoda polegająca na podaniu preparatu zmiękczającego barwnik pod naskórek, w miejsce z którego chcemy usunąć niechciany kolor. Skumulowany barwnik, wydostaje się na powierzchnię skóry wraz z preparatem, tworząc małe strupki. Dlatego ważne jest, aby po zabiegu usuwania makijażu permanentnego removerem, pielęgnować skórę specjalnym kremem ochronnym, aby zapobiec powstawaniu blizn. 

Usuwanie makijażu permanentnego removerem - czy to skuteczne?

Odpowiednio dobrany, dobrej jakości preparat do usuwania makijażu permanentnego, jest skuteczną metodą na pozbycie się niechcianego pigmentu. Preparat taki musi posiadać certyfikaty, atesty bezpieczeństwa, oraz potwierdzone badaniami klinicznymi działanie. Jest to ważne nie tylko w kontekście skuteczności zabiegu, ale także jego bezpieczeństwa.

Usuwanie makijażu permanentnego oczu

Makijaż permanentny oczu (kreski), możemy usunąć laserem. Z racji tego, iż jest to bezpośrednia okolica gałki ocznej, zabieg ten wymaga precyzji i jest przeprowadzany z użyciem specjalnych, tytanowych osłonek, tak aby nie uszkodzić wzroku. Niektóre gabinety medycyny estetycznej, wymagają zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu, które wydaje okulista.