Czego nie wiecie o zabiegach frakcyjnych

Co to jest laser frakcyjny?

Zabieg z laserem frakcyjnym to nic innego jak miejscowe i całkowicie kontrolowane uszkodzenie skóry, które prowadzi do naprawy różnego rodzaju niedoskonałości cery.

Laser frakcyjny usuwa blizny i drobne zmarszczki

Frakcyjne odmładzanie skóry można wykonać na dwa sposoby : światłem lasera ( np CO2), jeśli zabieg ma działać na powierzchni skóry, likwidując na przykład przebarwienia, drobne zmarszczki, rozszerzone pory i blizny po trądziku, lub igłowo (DeAge, Inmode Fractora) działając głębiej jeśli celem jest ujędrnienie, lifting, poprawienie owalu twarzy lub zmniejszenie rozstępów. Zabieg przeprowadzony za pomocą mikro igieł, zagęszcza skórę i poprawia jej napięcie, mocno podgrzewając kolagen i zmuszając go do odbudowy.

Zobacz też: Epilacja laserowa - jaki laser jest najskuteczniejszy?

Czy to boli?

I tak i nie - wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i wytrzymałości. Zazwyczaj podczas zabiegu wystarczy zastosować maść znieczulającą, ale są pacjenci dla których ten rodzaj znieczulenia jest niewystarczający - wówczas lekarz znieczula skórę zastrzykiem leku przeciwbólowego.

Dlaczego po zabiegu frakcyjnym należy wystrzegać się słońca?

Skóra tuż po zabiegu światłem lasera lub mikroigieł jest bardzo wrażliwa, zupełnie tak jak nowy naskórek, który powstał na skórze w wyniku oparzenia. W przypadku zabiegu igłami, który mało uszkadza powierzchnię skóry , cera jest mniej narażona na działanie promieni słonecznych i ryzyko przebarwień jest znacznie mniejsze. Cera poddana działaniu światłu lasera, które ma działanie również fotouczulające, wymaga bezwzględnej ochrony przeciwsłonecznej (50 SPF) i to przez dwa miesiące od chwili wykonania laseroterapii.

Jak szybko widać efekty?

Pierwsze rezultaty widać od razu po okresie rekonwalescencji. Po około 10 dniach  znikają przebarwienia, zmniejszają się blizny po trądziku, rozstępy i zmarszczki. Po mikroigłach Inmode Fractora, efekty widać po trzech dniach - skóra jest wyraźnie gładka, jednak jej napięcie i poprawa owalu twarzy widoczne jest dopiero po około dwóch miesiącach. Co ważne, efekt ten z czasem jeszcze się pogłębia i trwa nawet kilka lat.

Czy laseroterapię można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej?

Można, a w niektórych przypadkach nawet trzeba. Jeśli usuwa się na przykład mimiczne zmarszczki na czole, które powstały w wyniku naturalnego kurczenia się mięśni twarzy, istnieje ryzyko, że za jakiś czas, na skutek mimiki pojawią się znowu. Mięśnie zrelaksowane zabiegiem botoksu, nie będą się kurczyć, a zmarszczki pojawiać na skórze.

Materiał powstał we współpracy z Shar-pol