Urodziny Królowej Elżbiety II zdominowały dzieci

W sobotę odbyły się uroczystości związane z obchodami 92. urodzin królowej Elżbiety II. Z tej okazji, co roku odbywa się defilada Trooping The Colour z udziałem brytyjskiego wojska i członków rodziny królewskiej. Urodziny Królowej Elżbiety II to wielkie święto dla Brytyjczyków. Po uroczystościach cała rodzina królewska zbiera się na balkonie Pałacu Buckingham, skąd machają do tłumów, obserwują pokazy lotnicze i odśpiewują ze zgromadzonymi hymn.

Po urodzinach Królowej Elżbiety II media piszą tylko o dwóch wydarzeniach: kreacji księżnej Meghan Markle, która założyła sukienkę odsłaniającą ramiona, co nie jest zgodne z protokołem królewskim, zaś drugim wydarzeniem jest zachowanie dzieci na balkonie. 

Okazało się, że całe show na balkonie podczas obchodów urodzin Królowej Elżbiety II, skradły dzieci: Księżniczka Charlotte, Książę George i Księżniczka Savannah - córki Autumn i Petera Phillipsa, ciotecznego brata książąt Williama i Harry'ego.

Widać Książę George i Księżniczka Savannah czuli się jak ryby w wodzie. Dzieci ciągle coś psociły, gadały i robiły śmieszne minki. W trakcie hymnu siedmioletnia Savannah zakryła buzię Księciu Georgowi, żeby ten nie rozmawiał. Fotografowie uchwycili ten moment, a zdjęcia obiegły wszystkie brytyjskie media. 

Dlaczego Księżniczka Charlotte płakała?

Również Księżniczka Charlotte miała swoje momenty. W trakcie oglądania pokazu lotniczego, dziewczynka spoglądając w górę zachwiała się i upadła prosto w ramiona swojej mamy. Księżna Kate wzięła na ręce córeczkę i mocno ją przytuliła. Ta sytuacja pokazała, że Kate nawet podczas oficjalnych uroczystości potrafi być troskliwa i opiekuńcza i zareagować jak każda mama.

Wiadomo, że gdy dzieci biorą udział w oficjalnych wydarzeniach, trudno jest przewidzieć scenariusz. Już podczas uroczystej sesji ślubnej Meghan Markle i Harryego trudno było zapanować nad najmłodszym pokoleniem i jak później zdradził fotograf robiący zdjęcie, dzieci, żeby musiały być przekupione cukierkami. Efekt był imponujący: wszystkie dzieci siedziały grzecznie i uśmiechały się do obiektywu.

Rodzice, którzy mają dzieci doskonale wiedzą, że maluchom trudno jest grzecznie wysiedzieć na różnych uroczystościach: komunii, weselach, czy innych imprezach. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że dzieci na obchodach urodzin prababci niecierpliwiły się. To pokazuje, że każde dziecko jest takie same, czy to w rodzinie królewskiej, czy każdej innej rodzinie.