Pełnia Księżyca to okres, kiedy satelita Ziemi znajduje się naprzeciwko Słońca. Widzimy go wtedy w pełnej krasie, jako jasne i niezwykłe ciało niebieskie. Według astrologów to zjawisko ma ogromny wpływ na nasze życie. Wzbudza skraje emocje, dodaje lub całkowicie odbiera energię. "Duch pełni" symbolizuje chaos, ożywienie, niepokój i tajemniczość. Gdy ten nastrój zbiega się z datą narodzin, tworzy to wyjątkowe połączenie. Urodzeni w czasie pełni Księżyca należą do grona wybrańców. Łączy ich wyjątkowa moc. Dowiedz się, co jeszcze przynosi pełnia.

Jacy są ludzie urodzeni w czasie pełni Księżyca?

Od wieków uważano dzieci urodzone podczas pełni Księżyca za wyjątkowe. Dostrzegano w nich szczególne cechy wspólne, tworzące grono wybrańców. Czasem nawet podejrzewano ich o ponadnaturalne zdolności. Ten okres uważano za pełen sprzeczności, intensywności, mocy i tajemnic. Dlatego osoby urodzone przy pełnym Księżycu wyróżniają się na tle innych. Można ich rozpoznać po takich zachowaniach i osobowości:

 1. Targają nimi wewnętrzne sprzeczności, są pełne przeciwieństw i konfliktów. Potrafią mieć "dwie twarze" w zależności od okoliczności i nastroju.
   
 2. Czują więcej i intensywniej. W ich wnętrzu aż buzuje od emocji. Są bardzo wrażliwe, często odbierane jako "dramatyczne", histeryczne, wyolbrzymiające. Tak naprawdę to nie przesada – uczucia biorą u nich górę.
   
 3. Są niespokojne, rozedrgane i chaotyczne. Trudno im skupić się na jednej rzeczy, dotrzymać terminów i obietnic. Bywają postrzegane przez to jako osoby niezdecydowane i niekonsekwentne.
   
 4. Nieustannie szukają siebie i trudno im określić, kim chcą być. Mają tysiące pomysłów na minutę, pragną spróbować wszystkiego, więc nie sposób postawić na jeden zawód, hobby czy miejsce zamieszkania.
   
 5. Szybko się ekscytują, mają w sobie dziecięcą radość z poznawania i doświadczania. Kochają rozrywkę, zmiany i zabawę.
   
 6. Kreatywność i nieszablonowość przychodzi im łatwiej niż innym. Mają otwarty umysł i szukają nietypowych połączeń. Wpadają na świetne pomysły, ale gorzej z ich dopracowaniem.
   
 7. Rutyna odbiera im radość z życia. Nie znoszą długich i monotonnych zajęć. Cierpliwość i szczegółowość nie jest ich mocną stroną.
   
 8. Mają doskonałą intuicję i najczęściej bywają świadkami nietypowych zjawisk. Astrologiczne zmiany wpływają na nich najmocniej, co odbija się na ich wrażliwości.
   
 9. Są stworzeni do pobudzania innych ludzi do zmian i dążenia do bycia lepszą wersją siebie. Sama ich obecność bywa dla pozostałych inspiracją i motywacją do rozwoju.

Osoby urodzone w pełnię Księżyca są najczęściej ekstrawertykami, osobami aktywnymi i lubiącymi być duszą towarzystwa. Wyróżnia je "świetlista osobowość", którą zwracają na siebie uwagę. Przyciągają do siebie ludzi, a nawet zwierzęta. W życiu kierują się na zmianę sercem i rozumiem. Mają w sobie "coś", co ludzi intryguje i fascynuje.

Zobacz też: