Opakowania kosmetyków nawiązują wyglądem do bogato zdobionych starych książek o botanice. Każdy motyw ma również swój kolor oraz złoty symbol. Tak wygląda paryska linia urodowa& Other Stories, marki, która niedawno otworzyła swoje podwoje w Polsce.

Długo pracowaliśmy nad nową linią kosmetyków; jej tworzenie było dla nas magicznym doświadczeniem. Kolekcja kosmetyków świetnie oddaje duch francuskiego wybrzeża, lasów, ziołowych ogrodów i metropolii – czterech elementów bliskich naszym „francuskim” sercom. Udało nam się stworzyć produkty, które łącząc w sobie naturalne składniki z luksusową konsystencją i zapachem, odpowiadają potrzebom współczesnych kobiet”, mówi Frida Fagerholm, szef działu Beauty marki & Other Stories.

Linia kosmetyków paryskiego atelier składa się z dwóch Eau de parfum zamkniętych w pięknych flakonach z pompką oraz dziesięciu biodegradowalnych produktów do ciała. Wyróżnia je również wyjątkowy zapach, przy tworzeniu którego uczestniczył znany francuski twórca perfum Jérôme Epinette.

Do każdego produktu z linii Paris Atelier użyto starannie dobranych składników z regionów, które zainspirowały jej powstanie. Wśród kosmetyków inspirowanych wybrzeżem znalazła woda z kolcolistu i zmiękczające skórę algi zebrane w Bretanii. Produkty z „ziołowego ogrodu” dzięki użyciu ekstraktom z szafranu i róży z domieszką odżywczego miodu z Prowansji charakteryzują się antyoksydacyjnymi właściwościami. „Leśne” produkty zawierają nawilżający ekstrakt z białej trufli, odżywczy olej śliwkowy oraz masło z Gaskonii. Wody perfumowane z linii „Metropolia” dzięki połączeniu różnych nut i kompozycji zapachowych zamykają w sobie esencje Paryża.

Co ciekawe, & Other Stories prowadzi program recyklingu pustych opakowań po kosmetykach, oferując klientom 10% rabatu przy ich zwrocie. My jesteśmy zachwycone tą paryską historią beauty, a Wy?

ZOBACZ TEŻ:

& OTHER STORIES: CO TO ZA MARKA?

KREMY NAWILŻAJĄCE: NOWOŚCI JESIEŃ 2016