Upięcia na wesele

Możliwości upięcia włosów zależą przede wszystkim od ich długości, ponieważ krótkie kosmyki nie zawsze pozwalają na wykonanie konkretnego uczesania. Oto gadżety i kosmetyki, które pomogą ci podczas tworzenia wielu popularnych stylizacji:

  • gumki bez metalowych elementów, najlepiej w kolorze twoich włosów,
  • wsuwki (wygodniejsze są te zakończone kuleczką),
  • szczotka do stylizacji,
  • lakier do włosów lub żel,
  • pianka wydobywająca skręt,
  • lokówka,
  • prostownica,
  • ozdobne spinki pasujące do sukienki, które dobrze trzymają się włosów.

Upięcia na wesele - delikatne

Modne w tym sezonie upięcia włosów na wesele, to głównie bardzo zwiewne i delikatne formy, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak, jakby miały się rozpaść wraz z mocniejszym ruchem. Zwykle są one jednak bardzo przemyślane i stworzone w stabilny sposób. Takie fryzury to, między innymi, koki z wystającym, falowanymi kosmykami oraz upięcia z boku głowy składające się z loków i dobieranych warkoczy. Uczesania w tym stylu sprawdzają się doskonale w połączeniu z letnimi, zwiewnymi sukienkami.

Fryzury upięte na wesele - propozycja

Istnieje wiele prostych upięć na wesele, które możesz wykonać samodzielnie. Jedną z nich są rozpuszczone kręcone włosy z przednimi kosmykami spiętymi z tyłu głowy w dowolny sposób. Mogą to być zarówno połączone klasyczne warkocze, jak i nieco bardziej skomplikowane sploty. Istnieje również opcja spięcia tych pasm za pomocą zwykłej gumki lub ozdobnej spinki pasującej do konkretnej sukienki. Wykonanie takiej fryzury wraz z zakręceniem włosów trwa nie dłużej niż godzinę i jest możliwe do zrealizowania we własnym domu. Jeśli posiadasz naturalnie kręcone włosy, stworzenie tego prostego upięcia z tyłu zajmie ci zaledwie kilka minut.

Modne upięcia na wesele - hit sezonu

Popularnym upięciem weselnym w ostatnim czasie jest dobierany warkocz rozpoczynający się w okolicach czoła i zmierzający po łuku w stronę lekkiego, naturalnego koka umieszczonego tuż nad karkiem. Taka fryzura jest bardzo elegancka, jednak wymaga posiadania większych umiejętności niż poprzednia propozycja. Upięcie można wykonać również w delikatnie zmodyfikowany sposób bazujący na dwóch warkoczach ułożonych symetrycznie względem siebie. Podobnie jak w klasycznej wersji, kierują się one po łuku w stronę zwiewnego koka najczęściej wzbogaconego o ozdobne spinki pasujące do całej stylizacji.

Czytaj też: Upięcia ślubne: luźne, romantyczne, falujące. Sprawdź, które z nich są najmodniejsze w tym sezonie!

Jak upiąć włosy na wesele?

Doskonałą propozycją upięcia na wesele jest węzeł. Do jego wykonania konieczne jest spięcie wszystkich włosów nieco ponad karkiem w podobny sposób, jak podczas robienia kucyka, jednak nie przeciągając kosmyków przez gumkę do końca. Tak powstałą pętelkę należy następnie rozłożyć na boki, żeby przypominała ona niewielki wałeczek i spryskać lakierem. Pasma włosów, które nie zostały przeciągnięte przez gumkę trzeba zawinąć wokół niej w podobny sposób, jak podczas ukrywania gumki w klasycznych kucykach. Końcówkę kosmyków warto przypiąć wsuwką do głowy, tak samo, jak krawędzie wałeczka stworzonego w pierwszym kroku. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie pasujące do klasycznych, jednolitych kreacji, które często można zaobserwować u Kate Middleton.

Jak upiąć kręcone włosy na wesele?

Upięcia na wesele często obejmują konieczność wykonania loków, dlatego osoby z naturalnie kręconymi włosami mają pewne ułatwienie w tej kwestii. Takie włosy sprawdzają się świetnie w połączeniu z dobieranymi warkoczykami lub zwiewnymi upięciami z dodatkiem ozdobnych spinek. Kręcone włosy można również spiąć w zmodyfikowane wersje tradycyjnych kucyków, od tych z warkoczami, aż po takie, w których gumka jest przykryta za pomocą owiniętego wokół niej kosmyka w stylu Ariany Grande lub specjalnego splotu. Wykonanie takich fryzur trwa znacznie krócej niż przypadku naturalnie prostych włosów.

Zobacz także:

Jak upiąć krótkie włosy na wesele

Upięcia weselne z krótkich włosów często nie są tak spektakularne jak w przypadku ich dłuższych odpowiedników. Jeśli jednak nie jesteś posiadaczką długich pasm podatnych na stylizację, nie musisz ograniczać się do rozpuszczonych, pofalowanych form. Istnieją bowiem liczne fryzury z krótkich włosów, które wyglądają elegancko i urozmaicają całą weselną stylizację. Jedną z takich propozycji jest dobierany warkocz z boku płynnie przechodzący w kręcone włosy utrwalone za pomocą lakieru. Istnieje również opcja przeprowadzenia takiego splotu wokół całej głowy ze względu na fakt, że do stworzenia ,,dobierańca" nie są potrzebne długie kosmyki. Fryzury w tym stylu pasują do niemal każdej kreacji.

Jak samemu upiąć włosy na wesele?

Niektóre upięcia włosów na wesele nie wymagają posiadania specjalnych umiejętności lub profesjonalnego sprzętu. Oprócz klasycznych, rozpuszczonych loków, dobrym pomysłem na wesele są także wysokie kucyki wzbogacone o lekkie urozmaicenie w postaci warkoczy. Wystarczy wykonać jeden lub dwa sploty nieco nad uchem i dołączyć je do związanej kitki. Powinny one kończyć się w miejscu, w którym znajduje się gumka, a w dalszej części przechodzić w rozpuszczone pasma zlewające się z resztą włosów. Taka fryzura sprawdzi się najlepiej w połączeniu z sukienkami bez wielu ozdobników.