10. rocznica ślubu księcia Williama i księżnej Kate

Od zaślubin księcia Williama i Kate Middleton niebawem minie 10 lat. Było to jednak tak wielkie wydarzenie, że do dziś pozostało w sercach wielu z nas. Panna młoda wyglądała zjawiskowo, do czego z pewnością przyczyniła się dieta, którą stosowała przed ślubem. Mimo, że przynosi niesamowite efekty, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Zobacz też:

Sprytna dieta Jennifer Lopez. Wcale nie stroni od słodyczy a ma boskie ciało!

NUMEROLOGIA IMION - sprawdź, jaką cyfrę oznacza Twoje imię

Dieta odchudzająca Kate Middleton - jaką dietę stosowała księżna?

Nie od dziś wiadomo, że księżna Kate prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia. Mimo to, jakiś czas przed ceremonią ślubną Kate i Williama przyszła księżna postanowiła wypróbować dietę Dukana. Jej najważniejszą zasadą jest jedzenie głównie produktów białkowych. Zdaniem jej twórcy taka dieta radykalnie odchudza i oczyszcza organizm, ale także pozwala uniknąć efektu jo-jo i co najważniejsze, pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę latami!

Zobacz też:

Oto najzdrowsze diety świata. Na liście nie znajdziesz diety Adele

Zobacz także:

Żywność erotyczna, czyli dieta seksualna. Czy to ma sens?

Dieta Dukana - jakie efekty?

Dietę Dukana opracował francuski dietetyk, Pierre Dukan, który zapewnia, że jego dieta pozwala uniknąć efektu jo-jo i utrzymać idealną sylwetkę przez długie lata. Jest on również autorem wydanego w Polsce poradnika „Nie potrafię schudnąć”, w którym opisał swój program żywieniowy.

Dieta Dukana - główne zasady

Dieta opracowana przez Pierre'a Dukana składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich radykalnie odchudza i oczyszcza organizm. W zależności od tego, ile kilogramów planujesz zgubić, zmienia się czas trwania etapu. W przypadku max. 5kg czas trwania pierwszego etapu wynosi zaledwie 2 dni, natomiast, gdy chcesz schudnąć do 40kg, czas ten wydłuża się do 7 dni.

Stosując dietę Dukana nie ma ograniczeń ilościowych. Należy jeść, kiedy odczuwasz głód, ale tylko dozwolone produkty. Do każdego posiłku należy pić 2 szklanki wody. W czasie trwania dwóch pierwszych etapów nie można używać żadnych tłuszczów (nawet oliwy). Przez pierwsze tygodnie diety nie należy dużo ćwiczyć, ze względu na osłabienie organizmu, a brak witamin w pierwszych dwóch etapach można zastąpić suplementami diety.

Zobacz też:

Kate Middleton 0

Kate Middleton 1

Czy dieta Dukana jest zdrowa dla organizmu?

Kate Middleton 2 Węglowodany i tłuszcze dostarczają ludzkiemu organizmowi energii, bez której nie jest on w stanie normalnie funkcjonować. Ceną, jaką można zapłacić za tak szybki spadek wagi, jest zdrowie. Same białka spożywane w dużych ilościach nie działają korzystnie na organizm. Obciążają m.in. nerki, które nie radzą sobie z usunięciem dużej ilości toksyn, powstałych w wyniku trawienia białka.

Zobacz też:

Kate Middleton 3