Jak wskazuje wielka prognoza astrologiczna na luty 2024, rozpoczynający się tydzień upłynie pod znakiem Księżyca malejącego po pełni w Pannie. Jego energię możemy odczuć jeszcze po weekendzie. Zajdzie ciekawe zjawisko koniunkcji łączącej dwie planety ze Słońcem oraz ostatnia kwadra Księżyca. Kiedy będzie można je zobaczyć i jak na nas wpłyną te tranzyty? Zobacz, jak prezentuje się prognoza astrologiczna 26 lutego-3 marca 2024.

Prognoza astrologiczna 26 lutego-3 marca 2024

Dzięki spokojnej wędrówce planet w tym tygodniu czeka nas wzmocniona koniunkcja dwóch planet ze Słońcem. Ten ciekawy pokaz kosmiczny warto zaobserwować tuż po zachodzie na mapach nieba. Pod koniec tygodnia wyklaruje się ostatnia kwadra Księżyca, która pomoże nam odpocząć po energetyzującej pełni i wcześniejszych międzygwiezdnych połączeniach.

Zobacz też:

Koniunkcja Saturna i Merkurego ze Słońcem

W środę 28 lutego 2024 roku zajdą aż trzy koniunkcje w naszym układzie. W podobnym kosmicznym punkcie względem Ziemi spotkają się Słońce, Merkury oraz Saturn. To niezwykłe cazimi, czyli spotkanie planet w sercu Słońca. Nasza gwiazda znajduje się teraz w znaku Ryb, dzięki czemu łagodzi i równoważy wpływy tych połączeń. Dokładne aspekty zaobserwujemy:

  • o godzinie 9:42 koniunkcja Słońca z Merkurym,
  • o 16:07 koniunkcja Merkurego z Saturnem,
  • o 22:25 zajdzie koniunkcja Słońca z Saturnem.

Wszystkie te połączenia będą aktywne cały dzień, dlatego środa 28 lutego jest niezwykle energetyczną datą. To doskonała okazja na robienie planów na przyszłość, wytyczanie nowych celów i wymawianie życzeń. Moc potrójnej koniunkcji wspiera dążenie do rozwoju, wzrastania i budowania obfitości. Podobnie zadziała 29 lutego, czyli przestępny, dodatkowy dzień w roku.

Sprawdź także:

Ostatnia kwadra Księżyca

W niedzielę 3 marca 2024 r. pojawi się ostatnia kwadra Księżyca. Nasz naturalny satelita będzie widoczny w połowie, a tylko lewa (zachodnia) strona będzie oświetlona. Księżyc po pełni maleje i dąży do nowiu, który zajdzie 10 marca. 

Zobacz także:

Lutowa ostatnia kwadra Księżyca sprzyja regeneracji i odpoczynkowi. Łatwiej będzie nam odpuścić napięcie i dać się ponieść nadchodzącym wydarzeniom. Warto je obserwować bez oceniania i podejmować tylko niezbędne kroki. W tej fazie lunarnej do głosu dochodzi egoizm, ale i poczucie harmonii. To idealny weekend, by zadbać o siebie.

Przeczytaj także: