Jak wskazuje wielka prognoza astrologiczna na luty 2024, w tym tygodniu odczujemy przede wszystkim wpływy Marsa oraz Księżyca. Czerwona planeta będzie wyjątkowo aktywna i stworzy niezwykłą koniunkcję z Plutonem. Oba ciała niebieskie spotkają się w znaku Wodnika, który dominuje teraz swoją energią w zodiaku. Sprawdź, co jeszcze kryje tygodniowa prognoza astrologiczna 12-18 lutego 2024 roku.

Mars wchodzi w znak Wodnika

Już 13 lutego 2024 roku o godzinie 7:04 Mars wchodzi w znak Wodnika. Spotka się tym samym z przebywającymi w tym gwiazdozbiorze Słońcem, Księżycem, Merkurym oraz Plutonem. 16 lutego do tego grona dołączy także Wenus. Ta niezwykła kumulacja planet w jednym znaku zodiakalnym doskonale wspiera rozpoczętą niedawno erę Wodnika.

Przejście Marsa do znaku Wodnika ma zdaniem astrologów obudzić w nas głębszą świadomość. Prowadzi do kosmicznych zmian i życiowych rewolucji. Silna energia Marsa w połączeniu z oryginalnością Wodnika pobudzi do szukania nowych celów i marzeń oraz wskaże ukryte dotąd możliwości.

Zobacz też:

Koniunkcja Marsa z Plutonem

Dokładnie w walentynki, 14 lutego pojawi się rzadko spotykana koniunkcja Marsa z Plutonem. Aspekt ten zajdzie w znaku Wodnika, a rozpocznie się już z samego rana, o godzinie 7:05. Połączenie Marsa z Plutonem jest niezwykłym zjawiskiem i zachodzi raz na 2-3 lata. 

Walentynkowa koniunkcja Marsa z Plutonem rozpocznie prawdziwą kumulację emocji. Energia tego zjawiska skłoni do wyzwolenia się z dotychczasowych szablonów i schematów. Pojawią się nietypowe niespodzianki, szalone decyzje i poruszające słowa. To będzie dzień, który zapamiętamy na zawsze. Możliwe są namiętne romanse, wyznania, wzruszenia i wielkie gesty. Warto słuchać wtedy swojego serca.

Sprawdź także:

Zobacz także:

Koniunkcje Księżyca

W tym tygodniu czeka nas także kilka ciekawych koniunkcji Księżyca. W poniedziałek, 12 lutego srebrny glob zrówna się z Neptunem. Przyniesie ona romantyczną atmosferę, pełną marzeń i planów. Doskonale przygotuje nas na walentynki i obudzi kreatywność, by ciekawie spędzić ten wyjątkowy dzień.

Kolejna w tym tygodniu koniunkcja Księżyca zajdzie z Jowiszem 15 lutego oraz z Uranem 16 lutego. Te tranzyty sprawią, że najpierw odczujemy spadek energii i wewnętrzny konflikt. Tak zadziała moc Jowisza blisko tarczy Księżyca. Druga koniunkcja Luny z Uranem na nowo doda nam sił i poprawi humor. Z zapałem zabierzemy się za piątkowe obowiązki, a w weekend wejdziemy pełni mocy.

Przeczytaj także:

Pierwsza kwadra Księżyca

16 lutego rozpocznie się także pierwsza kwadra Księżyca. Nasz naturalny satelita zaczyna rosnąć po nowiu w Wodniku. Razem z Księżycem powoli będziemy przyspieszać w codziennych sprawach.

W czasie pierwszej kwadry Księżyca mogą pojawić się problemy ze snem i zmienne nastroje. Raz popadniemy w euforię, a za chwilę byle drobiazg doprowadzi nas do smutków. Warto teraz zadbać o wypoczynek i nie dać się sprowokować do kłótni. Nadmiar energii lepiej wykorzystać przy porządkowaniu domu oraz aktywnym wypoczynku.

Zainspiruj się: