Jakie włosy łatwo się falują?

Czy o swoich włosach zdarza Ci się mówić, że są „nijakie”? Czy po wysuszeniu są proste, z delikatnie podwiniętymi końcówkami? Czy bez stylizacji wyglądają na potargane i niejednolite? Deszcz i wilgoć w powietrzu sprawia, że wyglądają jak pogniecione? Jeśli na większość z tych pytań, odpowiedziałaś TAK, gratulujemy - prawdopodobnie Twoje włosy mają predyspozycje do falowania

Włosy falowane, a kręcone

Czym różnią się włosy falowane od kręconych? Istnieje nawet specjalny podział numeryczny, który określa rodzaj kosmyków. Włosy falowane (typ 2), to takie, które mają cechy wspólne kręconych i prostych: proste i przylegające do skóry od nasady, z delikatnym lub mocniejszym skrętem od ucha. Włosy falowane są bardzo podatne na stylizację, w łatwy sposób możesz nosić je proste, a dobrze wykonane loki będą się na nich trzymać nawet kilka dni. Niestety, zazwyczaj są wysokoporowate i na wilgoć szybko reagują puszeniem się. 

Jak łatwo zrobić fale na włosach?

Jak uwydatnić fale na włosach bez konieczności używania prostownicy, albo lokówki? W pierwszej kolejności upewnij się, czy pielęgnujesz kosmyki we właściwy sposób. Nie używaj ciężkich szamponów z dużą ilością złożonych silikonów, a odżywki i maski trzymaj możliwe krótko. To wszystko po to, aby nie obciążać włosów, co sprawia że tracą objętość i bardziej ulegają sile grawitacji (co je rozprostowuję). Dobrym wyborem będą kosmetyki z dodatkiem składników, które spulchniają włosy, dzięki temu stają się lżejsze: miód, algi, kolagen, czy proteiny zbożowe. Teraz właściwe falowanie: na wilgotne włosy po umyciu, nałóż delikatną piankę. Wgniataj produkt w kosmyki od końcówek, resztkę zostaw na włosy bliżej nasady. Poczekaj aż włosy wyschną, lub pomóż im suszarką, ale koniecznie z chłodnym nawiewem. Naturalnym falom na włosach sprzyjają też różne typy strzyżenia. Cieniowanie końcówek i pasm na całej długości nada im lekkości i ułatwi naturalny skręt kosmyków.