Trygon: co to znaczy w astrologii? 

Trygony dotyczą znaków zodiaku i władających nimi żywiołów. Koło zodiakalne podzielone jest na cztery części – ogień, ziemię, powietrze i wodę. W każdej z nich znajdują się po trzy znaki. Taki podział wpływa znacząco na temperament, pragnienia i charakter każdego z gwiazdozbiorów. 

Żywioły władające znakami mają niebywały wpływ na ich usposobienie. A połączenie dwóch różnych znaków zodiaku, które należą do tego samego żywiołu, oznacza, że tworzą one trygon. Posiadają podobne, choć nie takie same cechy. A taka mieszanka zwiastuje szczęście w miłości. Relacje osób urodzonych pod znakami z jednego żywiołu są zgodne. Takie osoby niemal natychmiast potrafią znaleźć ze sobą wspólny język. Można wręcz powiedzieć, że nadają na tych samych falach i kierują się podobnymi wartościami. Mają też podobne usposobienie i pokrewne temperamenty. 

Zobacz także: 

Trygon to główny aspekt w astrologii, który skupia ze sobą znaki zodiaku przynależące do jednego żywiołu, ale różnych jakości (kardynalnej, stałej, bądź zmiennej). To harmonijny i zgodny układ. 

Trygony znaków zodiaku są następujące:

 • trygon ognia: Baran, Lew, Strzelec 
 • trygon wody: Rak, Skorpion, Ryby 
 • trygon ziemi: Byk, Panna, Koziorożec 
 • trygon powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie wspólne cechy przejawiają znaki w każdym z czterech trygonów. Poniżej znajdziesz charakterystykę i szczegółowy opis. 

Zobacz także:

Trygon ognia

Ogniste znaki zodiaku, które tworzą ze sobą trygon ognia, są przebojowe i komunikatywne. Uwielbiają być gwiazdami wieczoru i przyjemnie spędzać czas. Takie osoby są duszami towarzystwa i pozostają w ciągłym ruchu. Chcą zmieniać świat, a przy tym są pewni siebie i spontaniczni. 

Trygon wody

Znaki zodiaku, które tworzą trygon wody, są znane z tego, że potrafią przejrzeć kogoś na wskroś. Mają niezwykle rozbudowaną intuicję i zawsze chętnie pomagają ludziom w potrzebie. Kierują się odruchem serca i nie przekładają swoich działań na język korzyści. Wodne znaki zodiaku to przede wszystkim empatia i zaangażowanie. Takie osoby są też sentymentalne i lubią uciekać w strefę marzeń oraz pielęgnują swoją duchowość. 

Trygon ziemi 

Panna, Koziorożec oraz Byk to trzy gwiazdozbiory, które tworzą trygon ziemi. Ich głównymi cechami jest przezorność, pracowitość i dążenie do celu. Są to osobowości, które zwracają uwagę głównie na materialną i praktyczną stronę życia. Zamiast snuć refleksje i rozważania, wolą działać. Ziemskie znaki zodiaku są także bardzo ambitne i konsekwentnie dążą do obranego przez siebie celu. Muszą mieć plan, dzięki któremu będą wiedzieć, kiedy wykonać kolejny krok. 

Trygon powietrza 

Trygon powietrza skupia trzy znaki. Są nimi: Bliźnięta, Waga oraz Wodnik. To bardzo inteligentne i entuzjastyczne zodiaki, które cenią sobie wolność. Nie znoszą być przymuszani do czegokolwiek. Słyną z odruchowych zachowań i lubią, gdy wokół nich dużo się dzieje. Nie potrafią zdecydować się na jedną rzecz. Powietrzne znaki zodiaku są więc niekonsekwentne i ciągle chcą odkrywać coś nowego. Uwielbiają się uczyć i często zmieniają zainteresowania. Są też bardzo charyzmatyczni i pomysłowi. 

Zobacz także: 

Jak działają na siebie znaki w tym samym trygonie?

Trygon, który tworzą znaki spod tego samego żywiołu, jest aspektem bardzo udanym. Takie połączenia w przyjaźni, miłości i rodzinie zwiastują szczęście. Takie osoby kierują się w życiu podobnym systemem wartości, są zgodne i rzadko dochodzi między nimi do sprzeczek. Szybko rozwiązują wszelkie konflikty i potrafią porozumieć się niemalże bez słów. Każdy znak zodiaku, nawet jeśli przynależy do jednego żywiołu, ma swój własny zestaw cech. Oto, w jaki sposób dopasowanie znaków zodiaku przekłada się na relacje. 

Związek znaków z trygonu ognia 

W obrębie trygonu ognia można spotkać się z następującymi kombinacjami par:

 • Lew-Lew
 • Baran-Lew
 • Baran-Baran
 • Lew-Strzelec
 • Strzelec-Strzelec
 • Baran-Strzelec 

Związek dwóch Lwów zapowiada się niezwykle ciekawie. Takie osoby uwielbiają wieść fascynujące życie pełne wrażeń. Lwy uwielbiają być w centrum zainteresowania. Lubią też rywalizację, więc takie osoby będą napędzać się wzajemnie i motywować do działania. 

Baran i Lew to również udany duet. Takie osoby dopełniają się wzajemnie. Osoba spod znaku Lwa będzie ogrzewała się w komplementach, które usłyszy od partnera. Z kolei Baran będzie czuł, że znalazł osobę, która ma podobny temperament i wielki apetyt na życie. 

Baran z Baranem zawsze się dogada. Choć może to zająć trochę czasu, bo to bardzo uparte znaki zodiaku. Jednak fascynacja drugą połówką i pewność, że rozumieją swoje potrzeby i mają podobny stosunek do życia, zawsze bierze górę. To osoby, które kochają przygody i działają spontanicznie. 

Związek stworzony przez Lwa i Strzelca to pełen wybuch entuzjazmu. Lwy uwielbiają życie wypełnione blaskiem i fajerwerkami. A wyluzowany i ciekawy świata Strzelec potrafi im to zapewnić. 

Dwa Strzelce w miłości to pełna swoboda i szczerość. Takie osoby doskonale wiedzą, jak ważne jest zarówno wspólne dzielenie czasu, jak i strefa osobista. Takie osoby szanują swoją przestrzeń, a działając razem, są w stanie przenosić góry. 

Baran i Strzelec to także bardzo udana mieszanka. Takie osoby są pozytywnie nastawione do świata, a dzięki temu nawet kiedy napotkają problemy, są w stanie wspólnie je rozwiązać. To umacnia ich związek. 

Zobacz także: 

Udane pary z trygonu wody

W przypadku znaków, które łączą się w trygon wody, możliwe są następujące układy: 

 • Rak-Skorpion 
 • Rak-Ryby
 • Rak-Rak
 • Skorpion-Skorpion 
 • Skorpion-Ryby
 • Ryby-Ryby 

Połączenie Raka i Skorpiona zwiastuje szczęśliwy i udany związek. Oba znaki wyznają zasadę, że miłość jest najważniejsza w życiu. A to znaczy, że kiedy się odnajdą, są w stanie zrobić dla siebie wszystko. Potrzebują bliskości i potrafią ją sobie zapewnić. 

Rak i Ryby łączy podobny, łagodny temperament. Oba znaki widzą wielką wartość w założeniu rodziny. Są troskliwymi i opiekuńczymi parterami. Potrafią wsłuchać się w potrzeby bliskiej osoby i cechuje ich duża wrażliwość. To romantyczne dusze. 

Związek Raka z Rakiem jest niezwykły.  Chociaż ten znak zodiaku jest nieśmiały, w tym przypadku porozumienie następuje natychmiast. Raki mają swój sekretny język, dlatego nie potrzebują słów, aby odczytać swoje emocje. 

Skorpion ze Skorpionem to również szansa na wielką miłość. Te znaki uwielbiają spędzać ze sobą czas. Gdy są razem, cały świat może przestać istnieć. Są skupieni wyłącznie na sobie. Kochają całym sercem i całą duszą. 

Romantyczne Ryby, kiedy poznają uczuciowego Skorpiona, szybko się zakochują. Ich związek jest zbudowany na wrażliwości, uważności i spokoju. 

Związek dwóch Ryb to mieszanka zwieńczona wielkim sukcesem, ponieważ odnalezienie miłości i założenie rodziny jest dla nich najważniejszą wartością w życiu. W pełni angażują się w romantyczną relację i zrobią wiele, aby ogień miłości nigdy nie wygasł. 

Związek zodiaków trygonu ziemi 

W przypadku znaków z trygonu ziemi, mamy do czynienia z następującymi połączeniami: 

 • Byk-Panna
 • Panna-Panna
 • Byk-Koziorożec
 • Byk-Byk
 • Panna-Koziorożec 
 • Koziorożec-Koziorożec 

Byk i Panna nadają na tych samych falach. Są zorientowani na to, aby ich wspólne życie było otoczone miłością, zgodą i harmonią. 

Związek dwóch osób spod znaku Panny być może nie będzie zbyt romantyczny, ale za to pozbawiony konfliktów. Panny mówią zgodnym głosem i otaczają się wielką troską i szacunkiem. 

Byk i Koziorożec zbudują razem wspaniały dom. Będą żyć w dostatku i nie zabraknie im czasu na wspólne spędzanie dobrych chwil. Co prawda to bardzo pragmatyczne znaki zodiaku, ale zdarzają im się również romantyczne momenty

Byk z Bykiem ma relację opartą na doświadczaniu uroków życia. Ich wspólna droga będzie wypełniona wszystkim, co piękne i zachwycające. Zakochany Byk jest skłonny do kompromisów i poświęceń, a zatem szykuje się początek wielkiej miłości. 

Panna z Koziorożcem to partnerzy niemalże idealni. W życiu stawiają sobie ambitne cele i są znani ze swojej nieustępliwości. Potrafią motywować się do działania i zdobywać kolejne szczyty. Kiedy coś robią, działają na sto procent. To urodzeni perfekcjoniści, dlatego dbają o związek i stawiają na solidne fundamenty. 

Relacja Koziorożca z Koziorożcem również należy do bardzo satysfakcjonujących. Takie pary są bardzo racjonalne i przyjmują uczucia na chłodno. Nie oznacza to, że ich związek jest nudny i pozbawiony namiętności. Po prostu stawiają na relacje partnerskie i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie. Rozdzielić taką parę jest niebywale ciężko. Są pewni siebie nawzajem i nie odczuwają zazdrości. 

Zobacz także: 

Znaki trygonu powietrza w związkach 

Oto, jakie związki mogą wyniknąć pomiędzy znakami z trygonu powietrza: 

 • Bliźnięta-Bliźnięta 
 • Bliźnięta-Waga 
 • Bliźnięta-Wodnik 
 • Waga-Waga
 • Waga-Wodnik
 • Wodnik-Wodnik 

Wspólne życie Bliźniąt jest niebywale ciekawą sprawą. To związek oparty na komunikacji i szczerości. Bliźnięta uwielbiają rozmawiać, więc nawet jeśli spotka ich kryzys, wszystko rozłożą na czynniki pierwsze, przeanalizują słabe punkty i zabiorą się za naprawę. Ich wspólne życie będzie też wypełnione zabawą i spontanicznością

Bliźnięta z Wagą stworzą relację pełną namiętności miłości. Oboje lubią dobrą zabawę i są bardzo komunikatywni. Cenią sobie bezpośredniość, ale nie lubią kłótni. Wolą rzeczową rozmowę niż rzucanie talerzami. 

Bliźnięta z Wodnikiem to przepis na zgodny i trwały związek. To para niebanalna, która ma wypracowane własne zasady. Na pierwszym miejscu jest poszanowanie strefy osobistej partnera. W życiu odczuwają wiele fascynacji, a gdy odnajdą wspólną pasję – nic nie jest w stanie ich zatrzymać. 

Kolejną kombinacją jest związek dwóch Wag. To bardzo dobrana para, która stawia na relację pełną harmonii. Wagi nie rywalizują ze sobą, za to zawsze grają do wspólnej bramki. Są ciekawe świata i otwarte na nowości. Razem odkrywają kolejne zainteresowania i cenią sobie podróże i smakowanie nowych potraw. 

Waga z Wodnikiem jest duetem, który ma szansę na powodzenie. Dążąca do zgody Waga potrafi przyciągnąć do siebie oryginalnego Wodnika-indywidualistę. 

Kombinacja Wodnika z Wodnikiem jest czymś wyjątkowym. Osoby spod tego znaku rozumieją się doskonale i akceptują swoje ekscentryczne zachowania i niecodzienne zachcianki. Żyją po swojemu i dobrze się przy tym bawią. 

Zobacz także: 

Relacje między trygonami: kto ma szansę, a kto jest skazany na porażkę? 

Zodiaki, które przynależą do tego samego żywiołu, są ze sobą połączone w trygony. Aspekt ten jest wypełniony harmonią i spokojem. A jak przedstawia się sprawa, gdy w związek wchodzą znaki spod innych żywiołów. Które z połączeń ma szasnę na powodzenie w miłości, a kto jest skazany na porażkę? 

Ogień-Woda 

Związek osób spod wodnego i ognistego znaku zodiaku to prawdziwa mieszanka emocji, myśli i czynów. Temperamentne Lwy, Strzelce i Barany uwielbiają życie w blasku chwały. To z kolei nie za bardzo podoba się wrażliwym i spokojnym Rakom, Rybom czy Skorpionom, które wolą ciepło i spokój domowego ogniska. 

Ogień-Ziemia

Relacje znaków spod tych dwóch żywiołów mają więcej szczęścia. Rozwaga i stabilność ziemskich zodiaków wpływa kojąco na niespokojną naturę ich ognistych partnerów. To zupełnie odmienne temperamenty, ale tak samo silne osobowości. Wiedzą, czego chcą i są wytrwali. A jeśli związek będzie dla nich kwestią priorytetową, zrobią wszystko, aby przetrwać kryzys i wyjść na prostą. 

Ogień-Powietrze

Czy osoby spod znaków ognistych i powietrznych mają szansę na miłość? Oczywiście wszystko może się wydarzyć i gdy dojdzie do połączenia tych gwiazdozbiorów z całą pewnością zapamiętają to spotkanie do końca życia

Woda-Ziemia

Znaki żywiołu ziemi i wody tworzą bardzo dobre połączenie. Ich uczucie jest mocne i gorące, a związek zbudowany na wspólnych pasjach, tych samych wartościach i jednakowych pragnieniach. Dla nich najważniejsze jest partnerstwo i wspólna troska. Przez życie idą obok siebie i patrzą w tym samym kierunku. 

Woda-Powietrze

Połączenie żywiołu wody i ziemi może wywołać potężny sztorm. Wielkie emocje są nieodłącznym elementem miłości. I tutaj z całą pewnością ich nie zabraknie. Te znaki wzajemnie się napędzają i uzupełniają. W tym przypadku powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają, jest bardzo trafne. 

Ziemia-Powietrze

Relacja miłosna w przypadku znaków, którymi rządzi żywioł ziemi i powietrza jest ryzykowna, ale nie znaczy to, że nie może się udać. Taki związek, aby przetrwał próbę czasu, wymaga pracy i pójścia na pewne kompromisy. W przypadku powietrznych znaków chodzi o to, aby zwracać większą uwagę na partnera i angażować się w jego sprawy. Z kolei ziemskie zodiaki muszą nauczyć się tego, że krytyka bywa bolesna i czasami warto się zdystansować i spojrzeć na świat przez pryzmat drugiej połówki. 

 Trygony w horoskopie urodzeniowym 

Trygony mogą być obecne również w osobistym wykresie urodzeniowym, czyli kosmogramie. Oznacza to, że odnajdujesz w ważnych punktach swojego horoskopu znaki spod jednego, konkretnego żywiołu. Na przykład Twój znak księżycowy to Lew, znak słoneczny Strzelec, zaś ascendent masz w Baranie. Wszystkie trzy elementy mają więc wspólny mianownik, a jest nim żywioł ognia. To dobra wiadomość, ponieważ trygon, jak już wiadomo, jest aspektem dobrze skoordynowanym, pasującym i bezkonfliktowym. Ognień spaja każdą cząstkę twojego charakteru i sprawia, że posiadasz większość pokrewnych cech. Nie masz w sobie sprzeczności, a twoje ukryte pragnienia są wspólne z tymi, które reprezentujesz na zewnątrz. 

Trygony znaków zodiaku mogą bardzo wiele powiedzieć o tym, jak wyglądają relację z drugą połówką, przyjaciółmi i innymi członkami rodziny. Podczas dokonywania analizy i wypatrywania udanych połączeń, wziąć pod uwagę nie tylko słoneczny znak zodiaku, ale skupić się również na tym, w jakim gwiazdozbiorze jest księżycowy znak zodiaku. Może się bowiem okazać, że ognisty Lew skrywa w sobie drugie oblicze, a są nim marzycielskie i uczuciowe Ryby. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojej osobowości i życiowego przeznaczenia warto zajrzeć do wspomnianego już kosmogramu, czyli horoskopu indywidualnego. Aby go odczytać, musisz znać dokładną datę, miejsc i godzinę narodzin.