Zima to czas, kiedy głównie regenerujemy się w domu. Dlatego warto zastanowić się co zrobić, żeby czas spędzony w swoich czterech kątach wykorzystać jak najlepiej i w pełni zadbać o nasz ogranizm. Naukowcy potwierdzają że popełniamy błędy, które zwyczajnie przeszkadzają nam w regeneracji organizmu. Znamy 5 najczęściej popełnianych błędów, to one wpływają na nasze złe samopoczucie i powodują, że odpoczywamy wolniej i mniej efektywnie. Możesz czuć się wtedy ospała, zmęczona i nie mieć chęci do działania. Czego należy unikać?

1. NIEBIESKIE I ZIELONE ŚCIANY?

Wbrew temu co mówią na temat uspokajającej mocy zieleni, w pomieszczeniach zieleń nie zawsze jest wskazana. Może działać wręcz przeciwnie na nasze samopoczucie, powodować że będziesz senna i bez chęci wykonywania podstawowych obowiązków. W sypialni ten kolor może spełniać swoje zadanie, ale w salonie nie polecamy ani zieleni, ani błękitu. Najlepiej odpoczywamy kiedy otaczają nas pastele, szarości, pamiętajmy również o tym żeby nie było zbyt dużo dekoracji. Kwiaty jak najbardziej wskazane.

2. ZAPACH LAWENDY

Lawenda jest cudowna, ale jej zapach może mieć działanie usypiające, a nadmiar może męczyć, a nie pomagać w relaksie. Dlatego uważaj z ilością, jeśli palisz świece o tym zapachu, najlepiej przed snem lub podczas kąpieli.

3. NADMIAR RZECZY W POMIESZCZENIU

Zobacz także:

Przesyt dekoracji, zbyt duża ilość przedmiotów w pomieszczeniu również nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Psychologowie są zgodni, skupianie się na dużej ilości bodźców nie pomaga w odpoczynku, dlatego zastanów się czy nie należy usunąć części rzeczy z twojego otoczenia. Może się okazać, że to klucz do sukcesu i będziesz się czuła o wiele lepiej.

4. SUCHE POWIETRZE

Suche powietrze w pomieszczeniu również działa bardzo niegatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto często wietrzyć pomieszczenie i zakupić nawilżacz powietrza. To może bardzo pomóc w codziennym odpoczynku.

5. OŚWIETLENIE

Pamiętaj, że światło jest bardzo ważne. Najlepiej odpoczywa się przy spokojnym ciepłym świetle, takim które uspokaja a nie pobudza. Tym samym najlepiej jest odpoczywać przy lampce nocnej, raczej nie górnym świetle.

Przeczytaj również:

Kwiaty w naszym domu