Różne zastosowania jednego kosmetyku

Kto powiedział, że szminki możesz używać tylko do makijażu ust? Po nałożeniu podkładu (ale przed pudrem!) nałóż odrobinę pomadki tuż pod kośćmi policzkowymi i rozetrzyj. Zadziała dokładnie tak, jak róż w kremie. Wyjątkiem są szybko zasychające szminki, które mają utrzymać się na ustach do 12 godzin. Ich raczej nie używaj w ten sposób.

Nowe zadanie możesz wyznaczyć także swojemu cieniowi do powiek. Lekko połyskujący, jasny kosmetyk z powodzeniem zastąpi puder rozświetlający. Błyszczy zbyt mocno? Zanurz pędzel w cieniu, a następnie w pudrze do twarzy.

 

Szybki ratunek dla spierzchniętych ust

Zimą niewiele preparatów jest w stanie im pomóc, a na spierzchniętych ustach make-up nigdy nie wygląda ładnie. Przed pomalowaniem warg sięgnij po maść zawierającą lanolinę. Jest częstym składnikiem kosmetyków dla kobiet karmiących, które kupisz w aptece. Znacznie trudniej będzie nabyć samą lanolinę.

Sposób na błyszczącą strefę T

Nie musisz kupować drogiego pudru do twarzy. W tej roli sprawdzi się zwykła... zasypka dla dzieci. Jej funkcja nie różni się w żaden sposób od zadań stawianych przed pudrami z drogerii: ma pochłonąć nadmiar sebum. Nakładaj puder dla dzieci pędzlem do makijażu i nie przesadź z ilością.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY WE FRYZURACH 2017