Jeśli myślisz, że wiesz co będziesz jeść w 2019 roku jesteś w błędzie! Ale wie to algorytm, który na podstawie twoich wyborów wytypował 6 kulinarnych trendów, które zdominują Twoją kuchnię.

Ta dieta wydłuża życie. Uwaga: można na niej jeść czekoladę, pić wino i kawę!

Nie tylko moda i uroda ulegają sezonowym trendom. Także sposób, w jaki dbamy o siebie od strony diety rzadko kiedy pozostaje stałą. Najlepiej widać to w mediach społecznościowych – te tętnią życiem i ulegają ciąganym zmianom tak samo jak nasze kulinarne upodobania. W Izraelu powstał Tastewise, start up, który na podstawie analizy treści przekazywanych sobie przez media społecznościowy właśnie, a także informacji zebranych z innych źródeł związanych z jedzeniem czyli portali z przepisami czy stron internetowych restauracji, w których chętnie się stołujemy, określił, w którą stronę rozwiną się trendy żywieniowe w bieżącym roku, czyli co będzie dla nas w jedzeniu najważniejsze.

Największe trendy żywieniowe 2019 roku

"Wielu z nas to jedzeniowi poszukiwacze, pozostający w ciągłej pogoni za nowymi smakami i doświadczeniami kulinarnymi. Ale wciąż naszym priorytetem pozostaje zdrowie. Dlatego cała branża żywieniowa – zarówno restauratorzy, jak też producenci żywości skupiają się przede wszystkim na tym, by dostarczyć dokładnie tego, czego klienci potrzebują uwzględniając ich zmieniające się preferencje. – kwituje Alon Chen, założyciel Tastewise.

Co więc będzie modne jeśli chodzi o trendy kulinarne i za czym będziemy gonić w najbliższej przyszłości?